ХМІЛЬНИК Є ОДНИМ З ЛІДЕРІВ В СФЕРІ БЮДЖЕТНОЇ ПРОЗОРОСТІ – проект ПРОМІС оприлюднив результати оцінювання 16 міст України

ХМІЛЬНИК Є ОДНИМ З ЛІДЕРІВ В СФЕРІ БЮДЖЕТНОЇ ПРОЗОРОСТІ – проект ПРОМІС оприлюднив результати оцінювання 16 міст України
17.11.2020
Нещодавно оприлюднено ЗВІТ про результати оцінювання прозорості місцевих бюджетів 2018-2019 років 16 міст-партнерів Проєкту ПРОМІС. За оцінкою Проєкту, що впроваджує в Україні Федерація канадських муніципалітетів за підтримки Уряду Канади, Хмільник продемонстрував високий рівень прозорості місцевого бюджету.

Про це повідомляє Офіційний веб-сайт міста Хмільника.

Високий рівень прозорості бюджету Хмільницької громади свідчить про виконання органом місцевого самоврядування критеріїв відкритості бюджетної інформації та використання практик залучення громадян до ухвалення рішень.

Важливо повідомити те, що оцінювання охоплювало всі етапи бюджетного процесу, які було перевірено на відповідність трьом параметрам:

  • відкритість інформації,

  • прозорість ухвалення рішень із залученням громадян,

  • застосування інноваційних практик.


Оцінювання проводилося двічі. Спершу – у 2018 році, а вже повторно впродовж січня-лютого 2020 року за 2019 рік. Експерти Проєкту ПРОМІС мали змогу порівняти результати оцінювання за 2018 і 2019 роки та проаналізували наскільки міські ради врахували динаміку впровадження практик прозорості бюджету і реалізували отримані рекомендації експертів за результатами дослідження 2018 року.

Оцінюванням було охоплено 16 українських міст, з якими співпрацює Проєкт ПРОМІС:

Вінницька область – Вінниця, Жмеринка, Ладижин, Хмільник;

Івано-Франківська область – Івано-Франківськ, Долина, Коломия, Яремче;

Запорізька область – Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь;

Полтавська область – Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Миргород.

Методологія, за якою оцінювали бюджетну прозорість міст, складається з 36 показників, що дають змогу оцінити всі етапи бюджетного процесу.

Варто зазначити, що раніше місто Хмільник стало найдемократичнішим містом, за рейтингом проекту ПРОМІС, обійшовши за показниками навіть Вінницю.