ХМІЛЬНИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ВИМАГАЮТЬ СПРОЩЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ТЕНДЕРНІ ЗАКУПІВЛІ

ХМІЛЬНИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ВИМАГАЮТЬ СПРОЩЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ТЕНДЕРНІ ЗАКУПІВЛІ
26.06.2014
imagesДепутати Хмільницької міської ради затвердили звернення, яким пропонують ДП «Зовнішторгвидав України» змінити процедуру оприлюднення інформації про тендерні закупівлі на сайті «Державні закупівлі».

З такою ініціативою, від депутатської групи «Громадянська варта», виступив депутат міської ради Володимир Мельничук.

На думку членів депутатської групи, ДП «Зовнішторгвидав України» прийняло Порядок роботи з веб-порталом «Державні закупівлі», яким фактично запроваджує платне оприлюднення закупівельної інформації.

Згідно з цим Порядком, безкоштовне подання електронною поштою закупівельних документів начебто зберігається, але ДП «Зовнішторгвидав України» буде їх оприлюднювати лише після отримання паперових оригіналів.

Разом з тим, вчасне оприлюднення залишається можливим лише у разі початкового внеску з боку замовника (540 грн.) та щомісячної абонентської плати (від 90 до 225 грн.).

На практиці запровадження платних послуг означатиме для них порушення бюджетного законодавства, оскільки відповідні витрати не були передбачені в бюджеті.

Більш того, для багатьох замовників зміна власних бюджетів є взагалі неможливою через гостру нестачу коштів в умовах економічної кризи.

Таким чином, використання, начебто, безкоштовного варіанту подання документів призведе до зриву жорстких строків публікації, накладення штрафів або витрачання особистих коштів.

Незабаром звернення буде направлене до відповідних інстанцій.