КОНФЛІКТ ІНТРЕСІВ: ДОСТУПНО ПРО СКЛАДНЕ

КОНФЛІКТ ІНТРЕСІВ: ДОСТУПНО ПРО СКЛАДНЕ
07.06.2015
73Ні! конфлікту інтересів в Хмільнику. Саме цю тезу втілювали в життя експерти громадської організації «ПРАВО», які впродовж квітня-травня в нашому місті реалізовували проект «Громадянське суспільство та влада знають як виявити, запобігти та врегулювати конфлікт інтересів».

Варто зазначити, що ця надзвичайно болюча та актуальна тема спочатку для багатьох була, як то кажуть, суцільною темрявою. Але завдяки низці заходів, а саме цікавим презентаціям та дискусіям позитивний результат не забарився. В результаті депутати міської ради почали заявляти на сесіях про наявний конфлікт інтересів та брати участі в голосуванні, як того вимагає чинне законодавство. А раніше такого не було!!! Тому лаври такого маленького успіху без зайвої скромності сміливо можна приписати експертам проекту Віталію Дороху, Володимиру Шереметі і Тарасу Носальському.

Не менш важливою стала і вулична акція «Ні конфлікту інтересів серед чиновників», під час якої волонтери хмільничанам роздали тематичні буклети, які було розроблено спеціально для пересічних громадян експертами проекту. В буклетах зрозумілою мовою роз’яснено, що таке конфлікт інтересів, хто підпадає під нього, як його уникнути, а також подано способи його врегулювання і вказано наслідки, передбаченні законодавством, для винних у неврегульованому конфлікті інтересів.

Під час реалізації проекту до Хмільника запросили лектора із Чернівців – представника Комітету виборців України Ігоря Бабюка, який ознайомив з новим антикорупційним законодавством, а також поділився власним досвідом із способами виявлення та врегулювання конфліктів інтересів саме в діяльності чиновників.

А ще одним із позитивних результатів реалізації проекту стала поява двох відеороликів, переглянувши які навіть дітям стає зрозуміло, що таке конфлікт інтересів і, як то кажуть, з чим його їдять.

Пропонуємо вам переглянуть ці відеоролики:

Перший – про конфлікт інтересів в діяльності колегіальних органів:Другий – про конфлікт інтересів, який виникає в діяльності органів влади: