Мешканці Хмільника ризикують здоров’ям через амброзію

Мешканці Хмільника ризикують здоров’ям через амброзію
08.08.2012
Окрім 16 районів Вінницької області, де поширена амброзія, вона засмічує ще й 4 міста області: Вінницю, Могилів-Подільський, Жмеринку та Хмільник. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Вінницької ОДА.

За інформацією, яку розміщено на Офіційному сайті Державної служби карантину рослин України, в Хмільнику площа зараження становить 0,3 гектари, причому рослину не виявлено на присадибних ділянках та у господарствах. Ареал засмічення знаходиться на землях категорії «Інші землі». http://golovderzhkarantyn.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=1

На превеликий жаль, наразі інформація про те, де знаходяться в Хмільнику оті «інші землі», на яких виявлено амброзію, в офіційних джерелах відсутня.

Як повідомляє Офіційне інтернет-представництво Вінницької ОДА, відповідальними за виконання заходів по боротьбі з карантинним бур’яном є райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування, які мають передбачати в місцевих бюджетах кошти на проведення боротьби з амброзією.

Для довідки: Зріла рослина амброзії полинолистої зовні схожа на полин звичайний. А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями. Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках. У період цвітіння, який триває з кінця липня по жовтень, амброзія може сягати до двох метрів заввишки і може випустити у повітря до 1 млн. пилкових зерен, які із вітром переносяться на десятки кілометрів. Амброзія швидко адаптується та поширюється. Крім того, що завдає великої шкоди сільському господарству, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже зашкоджує здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.