Міська влада Хмільника порушує Закон України «Про звернення громадян»

Міська влада Хмільника порушує Закон України «Про звернення громадян»
01.02.2012
Таку заяву розповсюдила прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода" на інтернет-сторінці ВО «Свобода». Вашій увазі пропонується повний текст матеріалу…

«27 січня 2012 року на адресу Хмільницької міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" надійшла відповідь з міжрайонної прокуратури з приводу порушення Хмільницькою міською радою закону України "Про звернення громадян". Хмільницька міжрайонна прокуратура в особі молодшого радника юстиції Д.Кубика фактично проігнорувала той факт, що міська рада Хмільника не відповідає на офіційні звернення громадян, громадських та політичних організацій.

Нагадаємо, що 10 березня 2011 року у Хмільницькому міськвиконкомі було офіційно зареєстровано звернення місцевої "Свободи", в якому від міської ради вимагають виконати Указ Президента України № 250/2007 та демонтувати пам'ятник кату української нації В.Лєніну на центральній площі міста. Ще в 2008 р. в ході громадського опитування 71% жителів міста висловились за те, щоб памятник Лєніну було демонтовано. Брутально порушуючи закони України, Хмільницька міська рада дозволила собі 9 місяців повністю ігнорувати звернення Хмільницької міської організації ВО "Свобода".

Згідно зі ст. 20 закону України "Про звернення громадян", звернення розглядають і ухвалюють щодо них рішення у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, розглядають невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, то керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Коли звернення свободівців у формі відкритого листа було надруковано на шпальтах міжрайонної газети "Життєві обрії", хмільницькі владоможці заворушилися. Заступник Хмільницького міського голови Михайло Шлейко при зустрічі з головою Хмільницької міської організації ВО "Свобода" Романом Марійчаком намагався його переконати у "прикрому збігові обставин", що унеможливили вчасне надання відповіді та пообіцяв надіслати письмову відповідь найближчим часом. Належно оформленої письмової відповіді Хмільницька "Свобода" так і не отримала до цього часу.

Коментує голова Хмільницької міської організації ВО "Свобода" Роман Марійчак: "Хмільницька міжрайонна прокуратура, прикриваючи протиправну бездіяльність чиновників Хмільницької міської ради, порушує принципи верховенства права та чітко демонструє, що прокуратура України не є сьогодні тією інституцією, що об'єктивно провадить нагляд за додержанням законів України".

Довідка: Хмільницька "Свобода" не перший рік веде послідовну боротьбу за демонтаж пам'ятника В. Лєніну в м. Хмільник Вінницької області. Нещодавно Громадський форум Хмільниччини на своєму сайті повідомив, що Хмільницька міська рада має намір затвердити програму збереження та використання об'єктів культурної спадщини в м. Хмільнику на 2012–2015 роки, якою передбачено заходи щодо демонтажу (перенесення) пам'ятника В. Лєніну з центральної площі Хмільника. Згідно з проектом програми, у 2012–2014 роках мають виготовити проектно-кошторисну документацію на демонтаж (перенесення) пам'ятника В.Лєніну. На виконання цього завдання заплановано витратити 30,5 тисяч гривень. Саме перенесення чи демонтаж пам'ятника заплановано здійснити в 2014 році та витратити 50 тисяч гривень.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"…»

 

Джерело: tp://www.vinnytsya.svoboda.org.ua