МІСЬКА ВЛАДА ВСІМА ШЛЯХАМИ УХИЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОНАННЯ СВОЇХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПЕРЕД ОСББ

МІСЬКА ВЛАДА ВСІМА ШЛЯХАМИ УХИЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОНАННЯ СВОЇХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПЕРЕД ОСББ
22.07.2013

1812892_b3706285Так прокоментував ситуацію з сприянням діяльності та розвитку ОСББ в місті Хмільнику колишній керівник ОСББ «Сім’я», а зараз – член правління об’єднання Валерій Чернелевський. Пропонуємо до вашої уваги цей матеріал…


Кожного разу, коли мова заходить про ОСББ, ще раз пересвідчуюся, що ця форма організації надання комунальних послуг на щабель вище від застарілих і неоперативних ЖЕКів. І коли в ЗМІ появилася серія публікацій про ОСББ, я не маю права бути осторонь,оскільки є ініціатором і організатором створення першого в м.Хмільнику Об'єднання Співвласників Багатоквартирних Будинків «Сім «Я», хоча готовий вислухати думку кожної людини і не буду ображатися на співрозмовника, якщо він доведе протилежне. Але я не хочу прислухатися до думки людини, яка висловлює її, як думку колективу чи громади, тим більше, коли ця думка безграмотна і брехлива, підбурює людей до непопулярних дій, сприяє розповсюдженню пліток і т.і.


Пані Бетлінська О.М., хто вам підказав, що навесні 2011 року у будинках №№ 46,48 було замінено форму власності з комунальної на приватну? Про які ями з нечистотами ви говорите? Адже ваші будинки підключені до центральної каналізації міста. Чи ви вважаєте, що вчини вірно, коли пішли по квартирах і збирали підписи, не читаючи зміст листа? Чому не звернулися до правління і не намагалися вирішити наболілі питання? Чи можливо вам соромно звертатися до правління через заборгованість по квартплаті: по будинку № 46 - 6625 грн., а по будинку №48 - 2831 грн. То це ж ваші кошти, які можна було б направити на ремонти ваших будинків. Можливо у вас інша думка?


Навіщо ви безпідставно паплюжите керівництво високими заробітними платами? Директор ОСББ вам розповів про свою заробітну плату. Наслухалися речівок міського керівництва, виконуєте іх замовлення розвалити ОСББ? Не намагайтеся, не вийде. Вам, пане Панаскевич, хочу дати пораду: перед тим, як друкувати такі пасквілі, подумайте про репутацію свого видання.


Приємно було читати відгук В.Дороха, який розкрив дійсну причину пробуксовування об'єднання. Оптимізм, з яким В. Дорох завершує свою статтю, вселяє надію в те, що можливий варіант успішного функціонування ОСББ в місті, хоча сама ідея створення ОСББ в Хмільнику дискредитована міською владою.


Розумію біль і моральне приниження, яке витримує голова правління А. Аврамчук від щоденних нарікань, з боку мешканців про те, що нічого не робиться, не ремонтується.


При проведенні дня двору, де за активну життєву позицію, створення комфортних умов проживання та підтримання санітарного стану на прибудинковій території, було відзначено групу мешканців будинків №№ 46 і 48, мер наголосив: «Пишіть заяви і переходьте в ЖЕК».


Міська влада всіма шляхами ухиляється від виконання своїх зобов’язань перед ОСББ «Сім «Я», Наказом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області здійснено перевірку ОСББ «Сім «Я» щодо дотримання стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.


В ході перевірки виявлено ряд порушень вимог законодавства, норм, порядків і правил у сфері житлово - комунального господарства, зокрема відсутні (в зв’язку з не передачею від КП «Хмільницька ЖЕК» до ОСББ «Сім «Я»).


- технічний паспорт на житловий будинок по вул. Столярчука,46;


- проектно-кошторисна документація із схемами влаштування внутрішньобудинковихмереж водопостачання, каналізації, тепло-, газо-, електропостачання;


- акти про прийняття житлових будинків в експлуатацію;


- акти на право власності чи користування земельними ділянками, які призначені для обслуговування багатоквартирних будинків;


- затверджені план-схеми меж прибудинкових територій, призначених для прибирання двірниками.


На всі ці зауваження нами було подано клопотання до міської ради. Проте ми отримали бюрократичну відписку, в якій було записано, що в міській раді відсутні кошти для виготовлення даних документів, а виділити кошти на виготовлення проектної документації на капітальний ремонт будинків забороняє законодавство.


При створенні ОСББ «Сім «Я» міський голова гарантував фінансову підтримку і обіцяв 130 громадянам, які були присутні на зборах, на річницю створення ОСББ відзначити кращих під звуки духового оркестру.Цього ми не дочекалися. Не дочекалися ми капітального ремонту аварійного будинку №46, шатрових дахів на всіх будинках,ідею яких привіз мер Хмільника після поїздки до Білорусі, коштів на виготовлення проектно - кошторисної документації на капітальний ремонт даху будинку №50 в сумі 60 000 грн., в той же час ми втратили 10 000 грн. власних коштів, виготовивши кошторис на ремонт даного даху, який загубився і безслідно зник в міській раді. На підготовлені матеріали для подання документів до Кабінету Міністрів України, на участь в конкурсі на отримання бюджетних коштів на капітальний ремонт будинків, які необхідно було погодити в міській раді, ми не те що не отримали погодження, ми навіть не отримали передбачену нам відповідь. Чому нам було відмовлено в даному клопотанні, ми не знаємо до сьогоднішнього дня? Не дочекалися обіцяних дешевих китайських світильників. І найголовніше, не дочекалися обіцяних коштів, передбачених Програмою впровадження моделі реформування умов утримання і обслуговування житлового фонду в місті Хмільнику на 2011-2015 роки шляхом створення ОСББ. Ми отримали відмову в передачі у власність ОСББ приміщення по вул. Столярчука 50. В той же час дане приміщення рішенням сесії міської ради було передано ЦСУ. Нам безпідставно було відмовлено у проведенні першого капітального ремонту одного з будинків, як це передбачено діючим законодавством. При спробі виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти мешканцям наших будинків офіційно було заявлено, цитую дослівно: «Ми знаємо, як і хто ці кошти поділить». Нам відомий дешевий популізм, коли мер без дозволів, самостійно вирізував дерева на прибудинковій території, працював робітником на зварювальних роботах на даху одного з будинків. В той же час ми пам’ятаємо, як лише одна пропозиція міського голови «не платіть квартплату, а використайте її на ремонт даху», привело до заборгованості лише з квартплати в будинку №50 в сумі 11030 грн.


Наш запит надати інформацію про наявність свідоцтва про право власності на нежитлові приміщення колишньої котельні в будинку № 46 та колишнього приміщення банку і приміщення перукарні в будинку №50 міська влада проігнорувала, вважаючи, що вони є комунальною власністю. Але надані юридичні консультації свідчать про те, що котельня була продана, а перукарня і приміщення колишнього банку передані в оренду з порушенням діючого законодавства.


На прохання передати нам нежитлове приміщення в будинку №50, де в подальшому буде розміщено офіс ОСББ «Сім «Я», ми отримали відмову без будь-яких пояснень.


Куди тільки не їздили міські спеціалісти на чолі з мером вивчати досвід створення і функціонування ОСББ. Поїхали, прокаталися, попили «чаю», звичайно, за бюджетні кошти і на цьому все скінчилося. Для чого їздили в Новоград Волинський Житомирської обл., Вознесенськ Миколаївської обл., неодноразово у Вінницю? Це ті міста, де створено сприятливі умови для розвитку ОСББ. Впровадження лише одного питання, яке вирішено в цих містах, а саме передача прибудинкової території, дало б можливість значно покращити фінансовий стан об'єднання. Адже у нас склалася парадоксальна ситуація. Прибудинкова територія, по акту приймання передачі від ЖЕКу до ОСББ передана ОСББ «Сім «Я». На даній території розташовано понад 60 приватних споруд (гаражі, сараї, погреби, магазини, підстанція Хмільницьких електромереж), для яких виділено землю і вся орендна плата надходить не до бюджету ОСББ, а до бюджету міста. За останні 10 років в нашому місті набули популярності кабельне телебачення, Інтернет, і всі ці комунікації розміщені на дахах багатоповерхівок. Хтось же дав дозвіл на їх розміщення на дахах і отримує за це орендну плату? Але, повірте, не все так погано в ОСББ «Сім «Я», як про це говорять.


Навіть при такому блокуванні роботи об'єднання місцевою владою ми зуміли зосередити основну увагу на пошуках інвестицій для проведення ремонтів будинків, благоустрою прибудинкової території.


В 2011 році за кошти мешканців було частково відремонтовано дитячий майданчик біля будинку №54, споруджено дитячий майданчик та облаштовано зону відпочинку біля будинку №46, пофарбовано 8 вхідних та 5 підвальних дверей, проведено ремонти 3 під'їздів, виготовлено кошторис і проведено поточний ремонт даху будинку №50, поточні ремонти водоканалізаційних та електричних мереж в будинках №№ 46,48,52. Всього затрачено на проведення ремонтних робіт 21,6 тис. грн.


В 2012 році правління ОСББ «Сім «Я» офіційно звернулося з листами до депутатів Верховної Ради України, ряду бізнесменів та бізнесових структур, до мешканців з проханням надати фінансову підтримку для проведення капітальних ремонтів будинків і, як результат, було інвестовано в ремонти мешканцями будинків 104 000 грн., депутатами усіх рівнів та бізнесовими структурами 410 000 грн. Капітально відремонтовано дахи в будинках №№50 і 54, п'ять під'їздів в будинках №46, 50, 54, покладено асфальтне покриття біля будинків №№ 46,50,52. В будинку № 50 встановлено станцію очистки і обладнано бювет питної води.


В 2013 році мешканцями будинку № 52 замінено 45 метрів зовнішньої каналізаційної мережі, проводиться ландшафтне облаштування прилеглої території, ремонт внутрішньої мережі водогону, планується заміна асфальтного покриття на площі120 квадратних метрів. Загальна вартість проведених робіт становитиме понад 60 000 грн. І все це без допомоги міської влади. Факти свідчать, що міська влада лише обіцяє, вносить непорозуміння і породжує чвари серед членів ОСББ.


13500 грн., які надходять на рахунок від квартплати - це та мізерна сума, яка дає можливість надавати мінімальний необхідний набір комунальних послуг та платити мізерну заробітну плату двірникам, слюсарю-сантехніку і електрику. Проблемним залишається питання створення ремонтного фонду. Люди розуміють і бачать, що кошти для розвитку ОСББ, як кажуть лежать у нас під ногами, але працюють вони не на нас а на «дядю» чиновника. Тому, користуючись нагодою, я звертаюся до керівництва міста, хочу сказати наступне: не соромтеся і визнайте, що ви в цій справі дилетанти, не заважайте нам працювати, не втручайтесь в наші господарські справи, не підбурюйте мешканців до неправомірних дій, не робіть необдуманих заяв, дайте можливість впровадити в життя наші мрії, віддайте те, що належить нам по закону.


В.Чернелевський,


член правління ОСББ «Сім’Я».