МІСЬКЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ РЕКУЛЬТИВУЮТЬ – ПРИЧИН ДЛЯ ХВИЛЮВАННЯ НЕМАЄ?

МІСЬКЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ РЕКУЛЬТИВУЮТЬ – ПРИЧИН ДЛЯ ХВИЛЮВАННЯ НЕМАЄ?
22.11.2012
На Офіційному сайті міста Хмільника з’явилася (правда з певним запізненням) реакція міської влади щодо ситуації з міським сміттєзвалищем. Нагадаємо, що свого часу мешканці житлового масиву Мазурівка, що в Хмільнику, а також жителі села Дібрівка, висловили стурбованість щодо «розробки» сміттєзвалища.

Про це повідомляла міськрайонна газета «Життєві обрії».

На думку мешканців, які були змушені звернутися з листом до редакції, пошуки металу, які начебто ведуться на сміттєзвалищі, можуть призвести до трагедії.

Пропонуємо вашій увазі офіційну версію того, що насправді відбувається на міському полігоні твердих побутових відходів:

«В останні роки структура видалених відходів на сміттєзвалище в м.Хмільнику, як і в інших населених пунктах України, різко змінилась через широке застосування поліетиленової тари, обсяг якої в загальній масі видалених відходів становить до 30%. Зважаючи на товщину шару відходів (понад 20 м.) в його товщі відбувається анаеробний процес розкладу органічної частини відходів (без доступу атмосферного кисню), який призводить до виділення газу - метану. Враховуючи значний тиск в товщі відходів та температуру розкладу органічних відходів, яка може сягати більше +100 град.С, відбувається вихід біогазу, в структурі якого 40-70% метану, в найменш утрамбовану сторону сміттєзвалище де найменша іскра призводить до займання відходів, а саме поліетиленової упаковки та картонної тари. Внаслідок цього при попутному вітрі дим від згоряння відчувається за кілька кілометрів, що спричиняє невдоволення мешканців прилеглих житлових масивів. КП “Хмільниккомунсервіс” вживаються заходи по зменшенню інтенсивності горіння шляхом заливання водою та пересипкою грунтом джерел самозаймання відходів, проте зупинити даний процес повністю поки що не вдавалось.

Але, враховуючи те, що проблема потребує вжиття відповідних невідкладних
заходів, балансоутримувачем сміттєзвалища КП “Хмільниккомунсервіс” підтримано пропозицію проведення робіт по його частковій рекультивації, що дасть змогу зупинити процес самозаймання шляхом природного видалення накопиченого метану. Після здійснення робіт з рекультивації заплановані заходи з послідуючого облаштування сміттєзвалища шляхом трамбування та висаджування дерев по його периметру. При цьому, за даними науковців, патогенні мікроорганізми видаляються вже при температурі близько 70 град.С протягом 1-2 годин. Таким чином питання приведення сміттєзвалища до належного стану знаходиться під постійним контролем міської ради».