Місцеві ініціативи в Хмільнику: розроблено пропозиції щодо внесення змін до Статуту територіальної громади

Місцеві ініціативи в Хмільнику: розроблено пропозиції щодо внесення змін до Статуту територіальної громади
26.04.2010
Громадська організація «ПРАВО» розробила свій варіант внесення змін до Статуту територіальної громади міста Хмільника щодо порядку внесення проектів нормативно-правових актів на розгляд Хмільницької міської ради в порядку місцевої ініціативи.

2008 року, в рамках реалізації проекту «Місцеві ініціативи – проблеми реалізації на практиці», Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було проаналізовано статути територіальних громад Хмільницького району та міста Хмільника Вінницької області щодо реалістичності виконання на практиці вимог статутів для внесення проектів рішень на розгляд сесій в порядку місцевих ініціатив. Завдяки проведеному моніторингу було виявлено ряд порушень, які в окремих випадках фактично позбавляють членів територіальних громад скористатися правом на місцеві ініціативи. Наприклад, Статут територіальної громади міста Хмільника містить вимогу, що для внесення проекту рішення на розгляд ради в порядку місцевої ініціативи, необхідно заручитися підписами 10% членів територіальної громади міста Хмільника, що мають право голосу на місцевих виборах. Провівши нескладні обчислення маємо: в Хмільнику 19 500 виборців. 10% це - 1 950 підписів. Виходить, що проект рішення, який пропонується на розгляд міської ради, має бути підтриманий ! 950 підписами… У разі, якщо питання стосується окремого багатоквартирного будинку чи невеликої вулиці, зібрати таку кількість підписів просто не реально.

Для порівняння


Необхідна кількість підписів, передбачена в статутах чи положеннях про місцеві ініціативи різних міст України


(За інформацією УНЦПД)


Місто


Кількість

підписів членів
територіальної громади


Вінниця


50


Дніпропетровськ


250


Запоріжжя


250


Київ


1000


Рівне


1000


Суми


500


Хмельницький


16


Чернівці


500


Хмільник 


1 950


Статут також не містить роз’яснення щодо ключових питань, як от терміну збору підписів, порядку створення ініціативної групи, вимог щодо документального оформлення місцевої ініціативи тощо.

Саме тому, в рамках проекту «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», громадською організацією «ПРАВО» було розроблено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника стосовно порядку внесення місцевих ініціатив.

Наразі важливим є отримання громадської оцінки запропонованих змін членів територіальної громади міста Хмільника, а також думки незалежних експертів. Пропонуємо долучитися до обговорення додатку до Статуту територіальної громади міста Хмільника та дати свою оцінку запропонованим змінам.

Проект додатку до Статуту в приєднаному файлі.

Додаткова інформація:

067 425 84 95

Запитання та пропозиції прохання надсилати на електронну адресу:

statuthm@gmail.com