НА ВІННИЧЧИНУ ВЖЕ ТРАДИЦІЙНО ЗАВІТАЄ МАНДРІВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

НА ВІННИЧЧИНУ ВЖЕ ТРАДИЦІЙНО ЗАВІТАЄ МАНДРІВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
11.11.2016
23-vynnytsa-v1Вже вкотре на Вінниччину завітає Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року покази традиційно відбудуться в Вінниці, Хмільнику, Літині, Бару, Немирові, Липовці, Жмеринці. Вперше фестиваль завітає до Козятина та Погребища. Загалом фільми цьогорічного фестивалю зможуть переглянути мешканці 9 районних центрів Вінницької області.На Вінниччині покази триватимуть з 1 по 20 грудня.
Цього року всі бажаючі зможуть побачити такі фільми:
1. Заробітчанський шлях, Олена Федюк, Угорщина, 2015, 52'
2. Битви, Ізабелль Толленаре, Бельгія, Нідерланди, 2015, 88'
3. Девід і я, Рей Клонскі та Марк Леймі, Канада, 2014, 79'
4. Десять секунд, Юлія Гонтарук Україна, 2016, 69'
5. Звіть мене Маріанною, Кароліна Бєлявська, Польща, 2015, 75'
6. Парк збоченців, Фріда Баркфорс та Лассе Баркфорс, Данія, Швеція, 2014, 77'
7. Жіноча «Солідарність», Марта Дзідо та Пьотр Шлівовський, Польща, 2014, 113'
8. Жива Ватра, Остап Костюк, Україна, 2014, 77'
9. Наближаючись до слона, Аманда Роуз Вайлдер, США, 2014, 89'
10. Каса Бланка, Александра Мацюшек, Польща, Мексика, Куба, 2015, 62'
11. Таткова донечка, Меліса Унері, Фінляндія, 2015, 52'
12. Остап, Тарас Дронь, Україна, 2015, 28'
13. Панорама, Юрій Шилов, Україна, 2015, 27'
14. Колишні, Олена Москальчук та Дмитро Бурко, Україна, 2015, 11'
15. Загублені, Світлана Шимко, Україна, 2016, 9'
16. Інтерсекція, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Україна, Румунія, 2015, 20'
17. На Великдень, Світлана Григоренко, Україна, 2015, 14'
18. Пісня бійця, Христина Люльченко, Україна, 2015, 10'
19. Моріом, Франческа Скалісі, Швейцарія, 2015, 12'
20. Кровлі: кожному ковбою потрібен кінь, Андре Гьорманн, Німеччина, 2015, 15'
21. Енциклопедія Майдану, Сергій Лисенко, Україна, 2016

Для довідки:
Координатор фестивалю – Віталій Дорох
067 425 84 95
Організатори показів:
Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО»
Подільський центр соціальних технологій.
Партнери:
Книгарня «Є»
Немирівська спілка творчих ініціатив та Немирівський районний Будинок культури
Літинська молодіжна громадська організація «КОЛО»
Липовецька громадська організація «Перша ластівка»
Хмільницька районна бібліотека для дорослих
Вінницький обласний осередок спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні
Інформаційна підтримка:
Громадський Форум Хмільниччини – http://pravongo.org

Інформація про Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини


Традиційно в жовтні стартує XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найкращі документальні фільми про права людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок України. Мандрівний Docudays UA триватиме по грудень включно й завітає до Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Миколаївської, Рівненської, Хмельницької областей, а також до АР Крим.
Покази та обговорення фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.
Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.
Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це історія про міграційні процеси («Заробітчанський шлях» Олени Федюк), реабілітацію після війни («Про чоловіків та війну» Лоран Бекю-Ренар), несприйняття іншості («Звіть мене Маріанною» Кароліни Белявської й «Парк збоченців» Фріди Баркфорс та Лассе Баркфорс), жіночий активізм за авторитарних режимів («Задириста горобка» Нанфу Вонг та «Жіноча «Солідарність» Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського) і багато інших. Загалом глядачі Мандрівного фестивалю побачать більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу.
Нове на фестивалі – національний конкурс DОCU/УКРАЇНА. Мандрівний фестиваль представить 9 короткометражок молодих українських режисерів. Хтось із них живе та вчиться за кордоном, а в когось навіть немає профільної освіти. Одні гостро переживають політичні події, а інші глибоко занурюються у власний внутрішній світ. Є режисери, які ще вчаться, а є і призери міжнародних фестивалів. Кожен з них на межі своїх можливостей намагається відповісти на головне запитання: «Що ж із нами відбувається? Що відбувається зі мною?».
Особливі події Мандрівного Docudays UA.
Покази фільму «Жива ватра» Остапа Костюка, мистецького документального фільму про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні змін. За останні два роки стрічка здобула низку призів на міжнародних кінофестивалях і презентувала світові сучасну українську документалістику.
Турне документальних фільмів Циклу «Енциклопедія Майдану», який представлятиме його режисер Сергій Лисенко, а також герої стрічок. «Енциклопедія Майдану» – це десять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. Упродовж 4-х місяців Майдан щодня дивував світ здатністю українців об'єднуватися, а також креативними, злагодженими й ефективними діями, до яких долучалися сотні тисяч добровольців по всій Україні. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні. У кожного героя своя історія, проте всі разом вони складаються в єдину оповідь. «Активізм і громадські ініціативи – єдине, у чому я бачу спасіння від «радянських» мікробів. Вони створили ракову пухлину, від якої майже все суспільство як єдиний організм гине. У своїх документальних стрічках ми фіксувалися на людях, які допомагають лікувати цю хворобу», – розповідає режисер.
В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю також пройде Думайдан. Цей проект покликаний привернути увагу до погіршення стану зелених зон у містах та селах України – вирубки дерев та ліквідацій зелених насаджень, що відбувається катастрофічними темпами. Перший Думайдан пройшов під час березневого фестивалю Docudays UA в Києві, тепер схожі заходи вібдудуться також в Харкові, Одесі, Івано-Франківську, Львові та Тернополі.
Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 провідна молодіжна, громадська та правозахисна організації та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.
Мета Мандрівного фестивалю
Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю
Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний.
Організатори
Українська Гельсінська спілка з прав людини
ГО «Південь»
Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я
ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»
Партнери
Державне агентство України з питань кіно
Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні