НЕСПОДІВАНИЙ ПОВОРОТ В СИТУАЦІЇ З ХМІЛЬНИЦЬКИМ ДЕЛЬФІНАРІЄМ: КУДИ МАЛИ ПІТИ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?

НЕСПОДІВАНИЙ ПОВОРОТ В СИТУАЦІЇ З ХМІЛЬНИЦЬКИМ ДЕЛЬФІНАРІЄМ: КУДИ МАЛИ ПІТИ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?
11.08.2015
завантаженняЧитачі Громадського форуму Хмільниччини пам’ятають перебіг подій навколо дельфінарію в Хмільнику, який спочатку хотіли виселити з санаторію «Поділля», а потім за який «заступився» губернатор Валерій Коровій, пообіцявши підтримати дельфінарій фінансово.

Після цього обласна рада внесла зміни до програми, передбачивши, що на дельфінарій мають виділити аж 2 мільйони гривень. На що саме? Ось як це свого часу прокоментувала прес-служба Вінницької обласної ради:

«На засіданні 39-ї позачергової сесії Вінницької обласної ради 6 скликання було ухвалено рішення, у відповідності до якого внесено доповнення до обласної програми «Здоров’я нації на 2013-2015 роки», що передбачає впровадження методики дельфінотерапії на базі Державного курорту «Поділля» міста Хмільника для реабілітації дітей – інвалідів». Зазначений проект рішення на розгляд сесії внесла Вінницька облдержадміністрація, і цей проект рішення був схвалений постійними комісіями обласної ради».

Начебто все нормально і справа корисна, але громадських активістів зацікавило саме формулювання, а саме:

  1. Що це за Державний санаторій «Поділля»?;

  2. Що це за методика, яку збираються впровадити?


Для вияснення цих питань було вирішено направити відповідні запити спочатку на обласну раду, а потім – на відповідний департамент обласної адміністрації, який мав би готувати подання на обласну раду щодо внесення змін до програми.

Нещодавно було отримано вражаючу відповідь: виявляється згадана методика дельфінотерапії не включена до жодних протоколів лікування дітей. Більше того: жодні методичні рекомендації щодо впровадження цієї методики до департаменту охорони здоров’я ОДА не надходили…

11834768_933144396732087_8174468315793309161_o

Якщо це згадати неіснуючий Державний курорт «Поділля» (бо саме так зазначено в обласній програмі), то ситуація з виділенням коштів на підтримку хмільницького дельфінарію виглядає, м’яко кажучи, досить дивною.

Але остаточні висновки в цій ситуації мають зробити, як то кажуть, компетентні органи.