ПЕРШІ КРОКИ: ПОСІБНИК ДЛЯ ПОЧАТКОВОГО ВИВЧЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – в Хмільнику відбулася презентація
20.12.2017
![](/sites/default/files/styles/compressor/314x215/text_images/a90e32a86186c287c126ddf13930f3da.jpg?itok=xD_Z2dxv)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x361/text_images/4486b04765976c1ee7de830bf21aec81.jpg?itok=hW1E7klI)
На початку зустрічі Віталій Дорох повідомив, що друк збірки став можливим завдяки тому, що громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою районною радою, Бюро правової допомоги, правовими консультантами та іншими зацікавленими суб’єктами було розроблено проект Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2017-2018 роки. Одним з заходів Програми було визначено друк та розповсюдження Посібника.
Програму було затверджено і виділено на друк збірки 10 000 гривень з районного бюджету.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x393/text_images/aa2ac2343ecc153a10448d10929b9cf2.jpg?itok=MW9IrR_-)
Після цього Олена Черній розповіла про історію виникнення ідеї щодо друку Посібника для початкового вивчення прав людини.
Ще в 2016 році, нами було проведено дослідження, в якому взяли участь учні та учениці, а також вчителі шкіл району, - зазначила пані Олена. – під час дослідження було виявлено низький рівень розуміння дітьми таких понять, як «права людини», «гендер», «дискримінація» тощо. А от вчителі зазначили, що їм катастрофічно не вистачає якісних матеріалів, які б допомогли їх викладати права людини в зрозумілій для дітей формі. Розуміючи проблему, ми почали шукати варіанти для того, щоб допомогти освітянам «роздобути» якісь методичні матеріали. Виявилося, що в бібліотеці організації є збірка «Перші кроки. Посібник для початкового вивчення прав людини», але лише в одному екземплярі. Розробником цього Посібника є Amnesty International в Україні. Було вирішено зв’язатися з Українським представництвом Amnesty International з клопотанням щодо надання дозволу на передрук посібника.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x466/text_images/9a01f6ec753a2df41ede4def4fe218dc.jpg?itok=Kuoc9P-l)
Як зазначила пані Олена, в Amnesty International були приємно здивовані такій ініціативі і попросили дати час для того, щоб відкоригувати матеріал, бо той варіант Посібника, яким володіла громадська організація «ПРАВО», датований ще 1997 роком і трішки застарів.
- Після коригування матеріалу, - зазначає пані Олена Черній, - ми передали електронний варіант Посібника Хмільницькій районній раді, яка й замовила його друк. І зараз ми, власне, його й презентуємо.
Далі учасникам заходу було презентовано сам Посібник, акцентовано увагу на його наповненні, а також на його окремих розділах.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x361/text_images/be7d8cc25a6ceee1b54fef2917b0fbda.jpg?itok=vowvzg9l)
Окремо варто зауважити, що на захід було запрошено представників Українського представництва Amnesty International. Але, через погодні умови, це стало неможливим. Проте, виконавча директорка Amnesty International в Україні пані Оксана Покальчук записала відео звернення до учасників презентації Посібника, в якому подякувала всім причетним до цієї події.
https://www.youtube.com/embed/Q9_IG8SqNBk
Варто зазначити, що загалом було надруковано 100 примірників Посібника, які отримають всі школи Хмільницького району, Бюро правової допомоги, громадська організація «ПРАВО», правові консультанти, а також дитяча бібліотека та бібліотека для дорослих.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x382/text_images/f6635425abd9968fb84307b1006d82dd.jpg?itok=DTAb44gf)
На завершення заходу учасники мали можливість поспілкуватися в неофіційній обстановці та обговорити подальші кроки в пропагуванні прав людини в молодіжному середовищі.
Електронний варіант збірки «Перші кроки. Посібник для початкового вивчення прав людини» можна скачати ТУТ.