ПРАВА СПОЖИВАЧІВ: ЧИ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ТОВАР, ЯКИЙ «НЕ ПІДІЙШОВ»?

ПРАВА СПОЖИВАЧІВ: ЧИ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ТОВАР, ЯКИЙ «НЕ ПІДІЙШОВ»?
25.02.2020
Ми вже інформували щодо прав та необхідних дій особи у випадку придбання неякісного товару. Тепер поговоримо про права, які має особа при купівлі товару належної якості. Що потрібно знати?

  • Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

  • Час на роздуми - два тижні. Саме такий термін закон дає покупцю аби повернути товар належної якості або обміняти його. Далі повернення товару можливо тільки по гарантії.

  • Обмін товару належної якості провадиться лише за таких умов: 1) якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики; 2) якщо наявний розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. За дотримання цих умов та строку у 14 днів ви можете на цілком законних підставах і без зайвих хвилювань звернутися до продавця та повернути свої кошти.

  • Важливою умовою повернення чи обміну товару є товарний чек, наявність якого збереже Ваші гроші та нерви, а також надасть можливість захистити свої права. Якщо ви не берете чеків, не зберігаєте їх, повернути товар у магазин шансів немає.

  • Якщо Ви звернулися з вимогою про обмін товару, а на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, то в такому випадку споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші. Також можливо здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

  • У разі повернення коштів за товар, сплачена сума має бути повернута у день розірвання договору, але не пізніше ніж протягом 7 днів.

  • Слід пам’ятати, що існує перелік товарів належної якості, які не підлягають обміну (поверненню). Це продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни. Що стосується непродовольчих товарів, що не підлягають обміну (поверненню), то сюди відносять: фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір, корсетні товари, пір'яно-пухові вироби, дитячі м'які та гумові надувні іграшки, зубні щітки, мундштуки, апарати для гоління, розчіски, гребінці та щітки масажні, мундштуки, апарати та помазки для гоління, білизна натільна, білизна постільна, тканини, тюлегардинні і мереживні полотна, вироби з натурального та штучного волосся (перуки), ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння, інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо), товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо), друковані видання, рукавички тощо.


Для захисту своїх порушених прав на території нашого міста та району Ви можете звернутись до офісу громадської організації «ПРАВО» або Хмільницького бюро правової допомоги.

Консультацію підготовлено в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».