ПРАВОВА ДОПОМОГА, НАВЧАННЯ ТА ДОКУМЕНТАЛЬНЕ КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ – громадська організація «ПРАВО» стала переможцем конкурсу

ПРАВОВА ДОПОМОГА, НАВЧАННЯ ТА ДОКУМЕНТАЛЬНЕ КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ – громадська організація «ПРАВО» стала переможцем конкурсу
23.04.2019
Громадська організація «ПРАВО» стала переможцем конкурсу з відбору організацій до надання безоплатної первинної правової допомоги в Хмільницькому районі.Конкурс було оголошено Хмільницькою районною радою в рамках Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2019-2020 роки.

На конкурс громадською організацією «ПРАВО» було подано проект «Правова допомога – кожній сільській громаді», мета якого покращити забезпечення мешканців сільських громад Хмільницького району безоплатною правовою допомогою.

В рамках реалізації проекту буде проведено такі заходи:

В рамках реалізації проекту буде здійснено таку діяльність:

 1. Надання первинної правової допомоги. Правова допомога надаватиметься постійно, з покриттям території не менше, як половини сільських громад Хмільницького району. До надання первинної правової допомоги будуть залучені правові консультанти, які підготовлені під час реалізації попередніх проектів громадської організації «ПРАВО».

 2. Проведення в сільських школах Хмільницького району навчання для молоді щодо прав людини. Загалом буде проведено 14 тренінгів. До проведення тренінгів буде залучено тренерів Мережі правового розвитку. Навчальні заклади, в яких відбуватимуться тренінги, визначатимуться після попередніх консультацій з правовими консультантами.

 3. Проведення навчання для правових консультантів та сільських бібліотекарів. До проведення тренінгів буде залучено сертифікованих тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 2 тренінги. Тематика тренінгів: «Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень», «Інструменти електронної демократії», «Електронні сервіси для покращення надання правової допомоги населенню».

 4. Навчання для представників органів місцевого самоврядування щодо врегулювання конфлікту інтересів, забезпечення доступу до публічної інформації та реагування на звернення громадян тощо. До проведення тренінгів буде залучено тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 3 тренінги.

 5. Проведення засідання «круглого столу» з вчителями права, правозахисниками, юристами та адвокатами. Загалом буде проведено 5 засідань «круглого столу». Тематика засідань буде визначатися за попередніми консультаціями з потенційними учасниками.

 6. Створення кіноклубівмедіа-просвіти з прав людини Docudays Загалом буде створено 3 кіноклуби. Експерти нашої організації нададуть інформаційну, організаційну та методичну допомогу для створення кіноклубів. Локації, де саме буде створено кіноклуби, буде визначено за результатами проведення консультацій з правовими консультантами, вчителями права сільських шкіл та бібліотекарями. Після визначення 3 локацій (або школа, або бібліотека, або сільський клуб) в кожній буде проведено засідання «круглого столу», де буде обговорено організаційні моменти створення кіноклубу. Після того, як буде підготовлено пакет документів та отримано дозвіл на створення кіноклубів від адміністрації фестивалю Docudays UA, буде проведено урочисте відкриття кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в форматі засідання «круглого столу». Загалом буде проведено 3 заходи.

 7. Створення на офіційному сайті Хмільницької районної ради рубрики «На допомогу депутату» з правовою інформацією. До підготовки інформації буде залучено експерта організації. Інформаційне наповнення розділу:   • депутатське звернення;

   • депутатське запитання;

   • депутатський запит;

   • конфлікт інтересів в діяльності депутата місцевої ради;

   • подання декларації;

   • форми участі громадськості в процесах прийняття рішень;

   • інша інформація.


Для уточнення інформаційного наповнення розділу буде проведено додаткові консультації з депутатами Хмільницької районної ради.