Про корупцію варто скаржитися Прем’єру особисто. Достатньо лише записатись на прийом

Про корупцію варто скаржитися Прем’єру особисто. Достатньо лише записатись на прийом
21.08.2010
Спрощену процедуру повідомлення Прем’єр-міністра та членів Кабінету Міністрів України про корупцію та інші важливі для громадян проблеми передбачає проект нової Постанови Кабміну, розробленої Міністерством юстиції.

Після громадського обговорення та її затвердження, кожен бажаючий зможе потрапити на особистий прийом до членів Уряду та особисто поскаржитись Прем’єру про будь-які випадки корупції чи хабарництва.

Нещодавня заява Миколи Азарова, зроблена ним під час засідання уряду 27 липня 2010 року щодо персональної відповідальності керівників міністерств за антикорупційну діяльність, схоже втілюється у реальність. І відповідати члени Кабінету Міністрів будуть звичайним громадянам, які прийдуть до них на особистий прийом та повідомлять про відомі їм факти корупції. Якщо ж керівники Кабміну не зможуть відповісти громадянину та не змінять ситуацію, їм прийдеться відповідати одному з віце-прем’єр-міністрів України. Для законодавчого закріплення такої ініціативи Мін’юст розробив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України», громадське обговорення якої нині і розпочате. Протягом місяця фахівці Міністерства юстиції чекатимуть від громадськості зауважень та пропозицій.

Очікується, що нова Постанова удосконалить процедуру гарантованого конституційного права громадян безпосередньо звертатися до органів державної влади для забезпечення постійного зв'язку між державою та громадянином. Окрім того, представники Уряду впевнені, що зможуть підвищити ефективність власної роботи зі зверненнями громадян та усунути недоліки у цій сфері.

Але чого б не очікували можновладці, громадяни чекають та бажають бути почутими і безпосередньо впливати на роботу владного сектору. Зокрема, вголос скаржитися на корупцію. Тим більш процедура реалізації такої можливості доволі проста – запишись на прийом та вчасно прийди …

Джерело : ТО ТОРО