Регуляторна політика – досить обширна тема, щоб пояснити всі нюанси в одній розповіді. Якщо коротко – то мова йде про процедуру прийняття документів (регуляторних актів), які так чи інакше регулюють діяльність бізнесу. Тобто це можуть бути відповідні Положення, Порядки тощо.
Чому це важливо для громадян?
Тому що будь-яке таке рішення впливає як на діяльність бізнесу – так і на членів територіальної громади.
Наведемо кілька прикладів регуляторних актів:
- Правила торгівлі на ринках та торгівельних майданчиках міста.
Вже з самої назви видно, що таке рішення регулює діяльність підприємців, які реалізовують товар на ринках міста. І знову ж таки – таке рішення впливає на громадян, бо саме вони є покупцями.
- Положення про порядок встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі.
Знову ж таки цей документ не тільки регламентує діяльність суб’єктів господарювання, але й впливає на громадян. Бо саме вони є покупцями.
Для того, щоб орган влади міг прийняти документ, який є регуляторним актом, потрібно дотриматися такого алгоритму:
Якщо орган влади цього алгоритму не дотримався, то це може бути підставою для скасування цього документу.
Протягом всього терміну обговорення і представники бізнесу, і представники громадськості мають право надсилати свої пропозиції до регуляторного акту. І тут є цікавий момент: орган влади не може проігнорувати таку пропозицію чи зауваження...
Закон чітко визначає, що усі зауваження і пропозиції, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду. За результатами цього розгляду орган влади повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Цей матеріал опубліковано в рамках проєкту «Мурашник Hub»: громадська активність для змін», що реалізується громадською організацією “ПРАВО” за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.