РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НОВОГО СТАТУТУ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ – міський голова видав відповідне розпорядження

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НОВОГО СТАТУТУ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ – міський голова видав відповідне розпорядження
29.07.2020
Міський голова видав розпорядження «Про проведення консультацій з громадськістю з обговорення проекту Статуту Хмільницької міської ОТГ».

Розпорядженням визначено, що громадське обговорення триматиме з 1 серпня по 30 вересня 2020 року, та передбачатиме проведення електронних консультацій, інформаційних зустрічей в громадах, які потенційно увійдуть до складу Хмільницької міської ОТГ після місцевих виборів в жовтні, а також проведення засідання «круглого столу» для узагальнення отриманих пропозицій та зауважень.

По завершенню громадського обговорення всі пропозиції та зауваження буде проаналізовано, після чого буде підготовлено відповідний проект рішення міської ради щодо затвердження Статуту Хмільницької міської ОТГ.

Варто зазначити, що експерти громадської організації «ПРАВО», в рамках проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»​, проаналізували діючу редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експертами проекту було розроблено пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства, які було надіслано на ім’я Хмільницького міського голови.

Розпорядженням міського голови було створено відповідну робочу групу, члени якої дійшли висновку в недоцільності коригування чинної редакції Статуту громади, погодившись, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

Експертами громадської організації «ПРАВО» було проведено аналіз Методичних рекомендацій та підготовлено проект Статуту Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, а також коментарі до норм Статуту, які потребують додаткових консультацій з представниками всіх цільових груп (міським головою, депутатами міської ради, старостою, інститутами громадянського суспільства, громадськості тощо).