Ще одна «кормушка»?

Ще одна «кормушка»?
08.05.2012
Чомусь в нашій країні закони неписані… Вони є на папері, але їх не завжди виконують, або ж їх немає – а їх вигадують для «відмазки» від чогось чи когось. На жаль, цей процес довготривалий та дуже суперечливий – чи буде так завжди, чи щось зміниться? А, може, й не треба що-небудь змінювати, бо народу і так непогано? – якщо те чи інше не торкнеться його особисто.
Приміром, подивіться, як у нас звикли складати документацію хитрі «ділки». Більш-менш нормальну інформацію на паперах зазначають літерами, які можна прочитати, не вдягаючи окуляри, а щось ТАКЕ!, що не повинен знати громадянин – дрібним шрифтом, щоб можна було розібрати лише під лупу. Таким чином складаються договори з тими, хто «попався на гачок». Будь-яка деталь, яку можна приховати від звичайного людського ока, але по закону це буде неприпустимою такою собі деталькою. Думаю, що в кожному місті кожен стикався з випадками «хитрості»… Та й в селах не менше такого «щастя».
Для прикладу, взяти хоча б місто Хмільник. Не скажу, що там все не так ідеально, та все одно… По одній вулиці, де розміщено великий центральний ринок, розташований дорожній знак – «проїзд заборонено».

Зрозуміло, що його поставили для того, щоб саме у базарні дні припинити чи обмежити рух транспорту, аби не заважали людям… Так, це потрібно. Під знаком і вказані ті дні, в які заборона має діяти – четвер і неділя. Але…
Приміром, приїжджаєте Ви на ринок. По цій вулиці, де знак – авто не рухаються, але заїжджають вони з іншого боку вулиці, тому на ній достатньо транспорту для постійних таких собі «пробок»… Ринок працює зранку, ну …і до другої години дня. Хоча влітку може бути й трохи довше. Коли завершується робота ринку і всі люди поквапом розходяться чи роз’їжджаються по домівках, на вулиці стає пусто й нецікаво. Аж тут починається справжня гонитва… гонитва за грошима.
Ті, хто «зловить гаву» чи просто не побачать отого злощасного знака – будуть їхати собі по вільній вулиці, як ні в чому не бувало. Аж тут, з-за повороту (он там, трохи нижче знака), ОПА! Товариш ДАІшник зі своєї подругою паличкою-виручалочкою… І тоді вже не докажеш, що їдеш же ти по порожній вулиці, що нікому своїм рухом не заважаєш… По любому підпиши протокол… Знак поставили для того, щоб дехто мав шанс «зрубати капусти». Для громадян це становить певні незручності, адже замість того, щоб проїхати зручним для себе шляхом, при цьому не порушуючи правил, змушені долати лишній кілометр для об’їзду вулиці. А це – додаткові кошти на недешеве пальне. То чи не краще, щоб дія його була не на весь день, а лише у зазначені години? Що ж, як кажуть у нас – в Україні все робиться «для людей». Точніше проти них. Закони, правила — все вигадується виключно для звичайних законослухняних громадян, а ті, кому по… закони, проїжджають модними байками та джипами на червоне світло, їздять напідпитку і залякують впливовими зв’язками чесний народ, або ж збивають людей, а їм то сходить з рук…


Автор: partizan