ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ШТРАФИ ЗА ВІДСУТНІСТЬ АДРЕСНОЇ ТАБЛИЧКИ НА БУДИНКУ?

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ШТРАФИ ЗА ВІДСУТНІСТЬ АДРЕСНОЇ ТАБЛИЧКИ НА БУДИНКУ?
03.06.2020
Засобами масової інформації та соціальними мережами ширяться однотипні дописи про штрафування за відсутність адресної таблички на домогосподарствах та адміністративних будівлях, причому це пов’язується з проведенням Всеукраїнського перепису населення. Ми вирішили прояснити ситуацію мешканцям Хмільницької ОТГ та повідомляємо наступне.

Дійсно, відповідно до Правил благоустрою території населених пунктів Хмільницької міської об'єднаної територіальної громади, затверджених рішенням 68 сесії Хмільницької міської ради 7 скликання від 16.12.2019 року за № 2401, власники, співвласники приватних будинків, багатоквартирних будинків, адміністративних та інших приміщень, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення зобов'язані забезпечити наявність на фасадній стінці приміщення адресного вказівника на якому має бути зазначена чинна назва вулиці та номер будинку.

Ця норма існує і немає жодної прив’язки до перепису населення. Тобто, буде той перепис чи ні, але адресну табличку встановити потрібно.

Тому що у випадку відсутності аншлагів (табличок), всіх вищезазначених осіб може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає штраф в розмірі від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб та від 850 до 1700 грн. для посадовців та суб’єктів підприємницької діяльності.

Варто зазначити, що таблички мають бути і на приватних, і на багатоквартирних будинках. З приватними, начебто, зрозуміло – власник чи співвласники зобов’язані тут табличку почепити. А як бути з багатоквартирними будинками? Хто саме має це зробити і за які кошти? І кого саме мають притягнути до відповідальності, якщо тієї таблички не буде? Невже всіх власників квартир? Чи управителя будинку? Але управитель отримує кошти виключно за надані послуги, а не на таблички.

Питання дискусійне, та в Хмільнику його вже спробували вирішити.

Ще в жовтні 2019 року міський голова видав розпорядження, яким зобов’язав управління житлово-комунального господарства включити до відповідної програми заходи шодо придбання й влаштування табличок на багатоповерхових житлових будинках. Управління, в свою чергу, ініціювало внесення змін до відповідної програми, передбачивши на виготовлення та встановлення табличок 28 500 гривень. Поки що депутати коштів на закупівлю табличок не виділили, але є шанс, що таки виділять і для багатоповерхівок таблички буде виготовлено та встановлено коштом міського бюджету.

Але це не стосується власників будинків приватного сектора, адміністративних та інших приміщень, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення (і в Хмільнику, і в Соколові): їм доведеться встановлювати таблички з назвами вулиць власним коштом.

Матеріал підготовлено в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».