ЩО Ж ВІДБУЛОСЯ ПІД ЧАС ОСТАННЬОЇ СЕСІЇ В ХМІЛЬНИКУ?

ЩО Ж ВІДБУЛОСЯ ПІД ЧАС ОСТАННЬОЇ СЕСІЇ В ХМІЛЬНИКУ?
10.03.2015
imagesНещодавно Хмільник сколихнула звістка: до міста на сесію міської ради приїжджала самооборона, начебто – з Вінниці, з наміром вкинути до смітників когось з депутатів. Начебто все закрутилося-завертілося через небажання депутатів приймати якесь рішення. Ситуація під час сесії справді була напруженою – депутати навіть прийняли рішення про проведення закритої сесії. Що ж все ж таки сталося? Чому депутати вдалися до такого кроку? І в чому, власне, причина ситуації, що склалася? Ми спробували розібратися в цій ситуації...

Останні кілька років влада Хмільника працює під пильним наглядом громадськості та депутатського корпусу, які не дають «розслабитися» чиновникам. Виявлені незаконні рішення змусили ще ретельніше вивчати питання, які виносяться на розгляд сесії. Особливо це стосується земельних питань. Всі пам’ятають історію з магазином «Скарби моря», який виріс в центрі міста. Саме після резонансу з рибним магазином в міськраді і з’явилась комісія, яка перевіряє відповідність рішень тому, що було озвучено на сесіях. І недарма. За понад два роки роботи, комісія звітувала про ряд виявлених порушень: земельні ділянки видавались не тим людям, яких зачитували на сесії, псувались звукозаписи, підроблялись рішення.

А ось нещодавно було виявлено ще одну грубу фальсифікацію. Але все по черзі. Мова йде про міську котельню по вул.1Травня, 56, яку було продано з аукціону ще в 2014 році громадянину Педанюку В.А., підприємцю з Гайсина. Цей об’єкт комунального майна було оцінено всього в 79 510 грн. Новий власник обіцяв дотримуватись умов аукціону та оснастити стару котельню під спортивно-оздоровчий комплекс, як і передбачалося умовами подальшого використання цього об’єкту. Благородна мета.

Проте, виявилось не все так прозоро, як на перший погляд. В рішенні міської ради, яке отримав новий власник зазначалось зовсім інше: визначити умовою продажу котельні послідуюче її використання під торгівельний, спортивний, лікувально-оздоровчий, готельний профіль діяльності. Тобто мали продати для облаштування, наприклад, спортзалу, а виявилося, що підприємець, який купив котельню, отримав право зробити з неї готель…

Окремі депутати, ознайомившись з аудіо записом 57 сесії встановили, що слова «готельний профіль діяльності» на сесії не звучали і просто були вписані в рішення міської ради. Тобто мова знову йшла про підробку рішень міської ради…

Вже в серпні громадянин Педанюк В.А. звернувся до міскради з проханням надати йому дозвіл на розробку документів на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Також просив збільшити площу аж до 1200 кв.м. Дане питання було винесено на розгляд сесії, але за браком інформації, на яких підставах потрібно збільшувати площу ділянки та змінювати умови, які зазначались при продажі котельні, питання було знято з розгляду.

Але громадянин Педанюк, замість того, щоб спробувати розібратися в ситуації з можливою підробкою рішень, не втомлювався звертатися до депутатів знову і знову.

І на 62 сесію знову надійшло його звернення. Депутатам було запропоновано надати дозвіл на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки тепер вже під готельний комплекс.

Розглянувши дану заяву, депутати надали дозвіл гр. Педанюку, але на розроблення документації для обслуговування власного нерухомого майна – спортивно-оздоровчого комплексу. Саме для спортивно-оздоровчого комплексу, як і зазначалося свого часу в рішенні і як було зазначено на аудіозапису сесії.

Здавалося б, дане питання було вичерпано, проте мешканці будинку по вул. 1 Травня, 54, в дворі якого знаходиться будівля недіючої котельні, звернулися до депутатів міської ради з проханням проконтролювати, під що саме реконструює новий власник дане приміщення, бо як їм стало відомо, Педанюк В.А. має намір збудувати там готельний комплекс чи багатоквартирний будинок, але точно не дитячий спортивний клуб, як обіцяв раніше і для чого, власне, й купував приміщення котельні.

Депутатам було доручено дослідити дане питання та провести відповідну роботу з власником котельні. Пан Педанюк не зважив на жодні зауваження. Навпаки, почав скаржитись на депутатів міської ради. Зокрема на тих, які відстоювали законні інтереси хмільничан та доводили фальсифікацію даного рішення. Надіслав навіть скаргу до лідера партії Тимошенко Ю.В. щодо неправомірних дій депутатів фракції «ВО «Батьківщина» у Хмільницькій міській раді та відсутності у них патріотизму.

Також він вдався до маніпуляцій на наболілу тему: в своїх заявах на ім’я міського голови він повідомляв про намір реконструювати придбане приміщення котельні не під спортивно-оздоровчий комплекс, як було прийнято рішенням міської ради, а змінити функціональне призначення приміщення котельні під будівництво багатоповерхового житлового будинку і зобов’язується надати безкоштовно одну квартиру учаснику АТО. Проте ніхто навіть не згадував про можливу підробку рішення. Але депутати черговий раз відхилили даний проект рішення. Подібна ситуація повторювалась ще кілька разів – Педанюк звертається, питання виноситься на розгляд сесії, відхиляється і знову все спочатку.

Проте на останній сесії пан Педанюк перевершив самого себе. Напередодні пленарного засідання кулуарами міської ради, а також серед хмільничан, почали ширитись чутки, що, мовляв, завтра на сесії «неугодних» депутатів (Шеремету, Карпенко, Мельничука, Костюка та інших) із зали вивезуть в сміттєвих баках, якщо вони знову «заріжуть» питання по котельні.

Вірилось і не вірилось. Проте, як виявилось Педанюк слів на вітер не кидає і шоу таки він влаштував. Приїхав особисто і не один – привіз з собою хлопців в формі. Не місцевих. Юнаки назвались представниками вінницької самооборони і давали зрозуміти, що налаштовані вони рішуче, адже, на їхню думку, саме тут, у Хмільнику, депутати Батьківщини вступили в змову з колишніми «регіонали» і порушують права чесних і порядних громадян, тобто Педанюка. Також запросив невдоволений власник котельні представників обласних ЗМІ, щоб зафільмували та показали на широкий загал, як приймаються рішення в міській раді в Хмільнику.

Сам собі зробив ведмежу послугу, не знаючи того. Здавалося, що хтось таки справді з сесійної зали піде не власними ногами, але точно не депутати, які швидко зорієнтувались і проголосували за закрите проведення сесії. А хлопці не хотіли йти, були навіть пропозиції викликати міліцію, щоб допомогла знайти вихід. Але все ж вони подумали і з розпачем змушені були покинути такий негостинний Хмільник, так і не зрозумівши, чого сюди приїздили.

А депутати приступили до розгляду. Спершу виступив депутат міської ради Сергій Гуцалюк, який головував на сесії, коли приймалося рішення про продаж котельні. З повним розумінням справи та наслідків він заявив, що готовий понести передбачену законом відповідальність за поставлений під підробленим рішенням підпис. Але також наголосив, що потрібно провести службове розслідування, адже дане рішення на підпис приносили кілька разів, аргументуючи це технічними помилками. В підсумку – питання вкотре було зняте з сесійного розгляду, а міському голові доручено провести службове розслідування стосовно фальсифікації даного рішення.

Сподіваємось, що питання буде врегульовано в найкоротші терміни і найголовніше – обійдеться без жертв. Хоча питання про встановлення винного піднімалось на сесіях міської ради вже неодноразово, але відповідь не найдена до цих пір.

Потрібно також визнати, що пан Педанюк став заручником ситуації: витративши власні кошти на купівлю котельні. Тепер він може звернутися до суду, щоб відстояти свої права. Але чи понесе відповідальність той, хто зробив йому таку медвежу послугу, підробивши рішення міської ради? Питання залишається відкритим…

Прес-служба депутатської групи «Громадянська варта»