ШКОЛА АДВОКАЦІЇ ТА ПАРТИСИПАЦІЇ – ВІДБУЛАСЯ ДРУГА ДВОДЕННА СЕСІЯ

ШКОЛА АДВОКАЦІЇ ТА ПАРТИСИПАЦІЇ – ВІДБУЛАСЯ ДРУГА ДВОДЕННА СЕСІЯ
26.07.2021
Відбулася друга сесія Школи адвокації та партисипації для команд з територіальних громад Вінницької області. Цього разу учасники навчалися розробляти адвокаційні кампанії та комунікувати з цільовими групами.

Перший день був присвячений саме адвокації. В якості тренерки виступила Оксана Яцюк – голова Центрального осередку Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», голова Ради Подільського центру соціальних технологій. Під час навчання було приділено увагу поняттю та принципам адвокації, розробці адвокаційної кампанії (ідентифікація проблем, розробка цілей та завдань, створення мапи стейкхолдерів та залучення ресурсів), обговорено інструменти адвокації (включаючи акції прямої дії), а також ознайомлено учасників з найбільш вдалими та невдалими прикладами місцевих кампаній з адвокації.Окремо було ознайомлено учасників з прикладами національних адвокаційних кампаній та принципам формування коаліцій для проведення адвокаційних кампаній, а також мобілізації спільноти навколо проблеми.Другий день був присвячений комунікації. Тренеркою виступила Лариса Полулях – координаторка волонтерської групи «Бойові бджілки-COMBAT BEES», голова Правління громадської організації «А-ВЕСТА». Під час навчання було розглянуто основи роботи з інформацією і PR, комунікаційний супровід ідей (створення комунікаційного плану кампанії, робота з традиційними медіа, соціальні мережі), використання соцмереж та інших каналів комунікації тощо.Окремо було приділено увагу комунікації з органами влади, окремими спільнотами та бізнесом.Після навчання команди мають можливість подати проєкти на конкурс міні-грантів та отримати фінансування на реалізацію своїх проєктів, які мають бути спрямовані на проведення адвокаційних кампаній.Для довідки:

На початку червня було оголошено конкурсний відбір команд із Полтавської, Запорізької, Волинської, Тернопільської та Вінницької областей, які, за підтримки Київського Діалогу, здійснюватимуть діяльність спрямовану на місцевий розвиток.

У Вінницькій області було відібрано 5 команд які представляють Хмільницьку, Літинську, Липовецьку, Барську та Студенянську громади.Проєкт «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах» реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Київський діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних і політичних тем, а у 2014 році став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.

У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».