Торгівлі людьми – НІ!

Торгівлі людьми – НІ!
24.08.2011
У Будинку культури, в районній бібліотеці для дорослих відбувся семінар з протидії торгівлі людьми. Захід пройшов завдяки організатору волонтеру Корпусу Миру США в Україні Річарду Віллануеві за підтримки громадської організації «ПРАВО» та Центру підтримки громадських ініціатив. Інформація, яка була подана на семінарі, надана Міжнародною організацією з питань Міграції (МОМ). Те, скільки було присутніх на семінарі, свідчило лише або про надзвичайну зайнятість, або про високу обізнаність у питаннях проблеми торгівлі людьми в Україні. А проблема дійсно потребує прискіпливого до себе ставлення, адже дуже багато українців через свою наївність, бажання підзаробити або й через надмірну довірливість до незнайомців потрапляють в небезпечні пастки.

На семінарі усі присутні переглянули ряд пізнавальних слайдів, в ході показу яких мали змогу обговорити питання, які найбільше їх хвилюють. Дискусія вийшла досить змістовною та цікавою, бо ж і інформація виявилася необхідною для українців. Деякі факти навіть шокували учасників. Наприклад, за оцінками ООН, з початку 1991 року в нашій державі від торгівлі людьми постраждали 100 000 українців. А це не абищо. Слайди були побудовані так, щоб присутні могли самостійно подумати, чи правдивою є інформація, чи ні. І вже після всіх висловлювань та припущень учасників повідомлялися реальні цифри й факти.


Мало хто знає, що основними установами, хто співпрацює зі злочинними організаціями з торгівлі людьми, є саме шлюбні агентства. Також на семінарі розповіли про Закон України, яким передбачено покарання тих, хто будь-яким чином причетний до торгівлі людьми чи будь-якої незаконної угоди щодо людини. Покарання – позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Найбільше усіх учасників семінару вразило процентне співвідношення тих, хто займається подібними кримінальними оборудками. Для порівняння було показано національність та соціальний статус цих людей. Така інформація викликала найбільшу зацікавленість і, можна сказати, певний шок. Бо ж ніхто навіть не здогадувався, що аж 60 відсотків українців можуть займатися таким «бізнесом» з продажу своїх же земляків. Не менш важливою інформацією стала така, що саме жінки в Україні займаються таким «чорним бізнесом». Те, як себе захистити і, що найкраще, передбачити загрозу бути проданим чи обдуреним, теж розповіли на семінарі. Усі, хто приділив дві години свого дорогоцінного часу у вихідний день, не пошкодував, що прийшов: адже це реалії нашого сьогодення, жорстока буденність, яку необхідно знати й попереджати. Наприкінці семінару всі дізналися номер телефону, за яким потрібно звертатися по допомогу в разі консультацій чи будь-якої допомоги жертвам торгівлі людьми. Номер гарячої телефонної лінії – 527. Багато чого було почуто й сказано, що не передати все на папір…


Організатори планують вже наступного місяця провести інформаційну кампанію для школярів та ліцеїстів нашого міста, аби надати їм можливість захистити себе в разі загрозливих ситуацій. Адже саме така група людей є найчисельнішою серед жертв торгівлі людьми.


Божена Квітка.