Тренінг у центрі «зеленого туризму»…

Тренінг у центрі «зеленого туризму»…
06.12.2010
Минулих вихідних пройшов дводенний семінар, який відбувся в рамках проекту «Громадські організації для місцевих громад – міжсекторальна співпраця для ефективного розвитку територій (Вінницька та Хмельницька області)». Проект реалізовується Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій (ВОКМО) та Мережею Партнерства, яка була сформована в рамках попередніх проектів протягом 2007-2009 рр. і включає в себе 29 громадських організацій з Вінницької та Хмельницької областей. Організатори влаштували зустріч у смт Грицеві – загальною кількістю населення 6 000 чоловік, (так званому центрі «зеленого туризму», відомому не лише в Україні).

В Хмельницьку область гості з Вінниччини в’їхали вже з першим снігом. Розмістившись у затишному приміщенні, що на території кафе-бару «Забілецький», учасники розпочали знайомство один з одним. Далі – цікавий та змістовний семінар на тему: «Стратегічне планування», який проводив тренер Василь. Звідки громада може брати ресурси, для чого потрібне стратегічне планування, різні підходи до планування: на ці та інші запитання відповідали та дискутували протягом дня учасники з Вінниці, Хмільника, Жмеринки, Літина, Росоші, Браїлова, Буші, Хмельницького, Києва, Грицева…
За вікном посипав лапатий сніг. Сутеніло… Так уже сталося, що той день співпав із Днем вшанування пам’яті жертв Голодомору, тому в приміщенні яскравим сяйвом запалахкотіли свічки. Багато миготливих вогників, тиха спокійна бесіда і пухнастий сніг у вечірньому романтично-сутінковому вікні навівали певної моторошно-захоплюючої загадковості.

Під смачні запахи страв та дзвони бокалів учасники тренінгу продовжили свою бесіду за вечерею, після якої для всіх влаштували екскурсію в офіси місцевих громадських організацій: «Асоціація «Відродження Грицева» та НГО Фонд сталого розвитку «Стара Волинь»… До місця розміщення «святая святих» добиратися треба було пішки, борючись із мокрим снігом, який обліплював обличчя й одяг, та зі слизькою поверхнею дороги… Представники місцевих організацій зі щирою посмішкою зустріли гостей у просторих, добре облаштованих кабінетах. Організації створені досить недавно, і за цей проміжок часу (близько 14 років) встигли успішно реалізувати більше 20 проектів. Наприклад, головним завданням «Асоціації «Відродження Грицева» є підтримати ініціативу кожного, створити умови для творчої самореалізації особистості збудувати сільську громаду як основу морального і економічного відродження України. Крім того, що організація випускає інформаційний бюлетень, організовує екологічні акції «Ми – діти природи», проводить щорічний фестиваль-ярмарок «Я люблю тебе, мій Гриців», вона також співпрацює з іншими організаціями, спільно з якими активно та результативно вирішує різні питання.

По завершенні знайомства з місцевими організаціями, гостей Грицева розселили по агросадибах. Звичайні сільські будинки зі зручностями та гостинними господарями щороку відвідують навіть гості з-за кордону, які приїжджають відпочити від метушні великих міст, порибалити, позбирати грибів та просто послухати тишу літніх сільських вечорів. Всі денні враження й емоції «підкріпилися» вечірньою розмовою з господарями агрооселі та романтичними піснеспівами під акорди гітари.

Наступного дня – знову до навчання. Пан Василь доносив до свідомості учасників, як формулювати цілі організації, робити стратегічний зріз, розповідав про зовнішні чинники, що мають вплив на НДО, внутрішні резерви та інші не менш важливі та потрібні речі…
Після звичного спільного фотографування учасники роз’їхались по домівках, щоб згодом знову зустрітись для навчання і обміну досвідом.


Божена Квітка.