Трішки про акцію «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби»

Трішки про акцію «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби»
28.10.2010
16 вересня 2010 року головою Вінницької обласної державної адміністрації було підписане розпорядження за №388 «Про підготовку та проведення обласної акції «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби». Зараз трішки про ефективність проведення цієї акції…

Варто зауважити, що дуже хочеться, щоб читачі самі зробили висновки про ефективність проведення цієї акції в нашому місті, метою якої було посилення відповідальності за втягування дітей та молоді до вживання наркотичних засобів, прекурсорів, отруйних, сильнодіючих речовин, алкоголю, тютюнопаління, формування здорового способу життя серед дітей та молоді. Мета благородна, акція закінчилася (згідно розпорядження до 1 жовтня всім відповідальним необхідно було прозвітувати про її виконання), але чи сталося, як гадалося, чи вірніше – планувалося?

Далі, я просто подам перелік заходів, які заплановано в рамках акції та які мали б проводитися в нашому місці так, як згідно розпорядження, за виконання певних заходів відповідальність несли «виконкоми міських рад міст обласного значення»:

1. Забезпечити:
  п. 1.3. Виготовлення та розповсюдження у закладах торгівлі та громадського харчування області наклейки щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім;

  п. 1.4. Розповсюдження соціальної реклами, спрямованої на формування здорового способу життя у дітей та молоді;

  2. Провести:

  п. 2.1. Спільні рейди з дітьми-омбудсменами із залученням засобів масової інформації у торгівельні заклади щодо недопущення продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

  п. 2.2. Освітньо-просвітницькі заходи щодо запобігання шкідливих звичок у дітей (куріння, вживання алкогольних напоїв) та формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, у т.ч. із залученням агітбригад “Молодь обирає здоров’я”.

  п. 2.3. Роз’яснювально-пропагандистську та інформаційно-просвітницьку роботу серед молоді у закладах освіти області щодо недопущення вживання наркотиків, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

  п. 2.4. Інформаційно-просвітницьку та роз’яснювальну роботу із батьками у загальноосвітніх навчальних закладах області.

  п. 2.5. Лекції, бесіди та інші заходи з питань профілактики вживання наркотичних засобів, алкоголю та куріння у лікувально-профілактичних закладах.

  3. Організувати:

  3.3. Засідання “круглих столів” з питань недопущення продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі з представниками закладів охорони здоров’я, освіти, торгівлі, правоохоронних органів, територіальних управлінь юстиції, громадських організацій, органів шкільного та студентського самоврядування тощо.

Нагадую, що акція завершена й до 1 жовтня про її виконання певні структури вже прозвітували. Але ви маєте унікальну можливість зробити свої висновки щодо ефективності її проведення в нашому місті. Я, наприклад, хотів би потрапити на засідання «круглих столів»… Ну хоч би на одне… Можливо хтось брав в них участь, а я проґавив? Тоді поділіться враженнями…

Додаток : План заходів ( 66,5 Kb )