Минув насичений тиждень у просторі ресурсного центру «Мурашник», що створений та діє за підтримки громадської організації “ПРАВО” - він проходив у ритмі навчання, ігор і творчих ідей. Від тихих індивідуальних музичних зустрічей із гітаристами до активних тренінгів для ВПО та дитячих майстер-класів — тут кожен день приносить натхнення та нові можливості для всіх. Настільні ігри, велоподорожі, коворкінг та творчі проєкти — усе це створює особливу атмосферу, де навчання і відпочинок поєднуються гармонійно.
Давайте разом пригадаємо, яким був цей тиждень!
Презентація збірки для активних жителів громади
Громадська організація «ПРАВО» презентувала нове видання — збірку «Як жителі громади можуть впливати на прийняття рішень місцевою владою». Мета цієї публікації — у простій та зрозумілій формі показати, як кожен мешканець може долучатися до місцевого самоврядування й відстоювати інтереси своєї вулиці, мікрорайону чи навіть усього міста.

На зустрічі голова ГО «ПРАВО» Віталій Дорох та начальниця відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю міської ради Наталія Мазур розповіли про зміст збірки та наголосили: участь у житті громади — це не складні процедури, а прості доступні кроки. Кожен та кожна з присутніх на презентації отримали друкований примірник у подарунок.

Творчий майстер-клас для дітей: «Місяць»
У «Мурашнику» відбувся черговий творчий майстер-клас для дітей, цього разу з темою «Місяць». Маленькі фантазери та фантазерки занурилися у світ нічного неба та створили власні оригінальні роботи. Кожен «місяць» був особливим: одні прикрасили його зорями, інші — кольоровими візерунками, а дехто надав йому символічного значення, перетворивши на знак добра й тепла.

Майстриня Олена Горобець, як завжди, допомогла дітям у цій творчій подорожі, надихаючи їх сміливо фантазувати, пробувати нове та відкривати у собі талановитих художників і художниць.
Ми у «Мурашнику» переконані: коли дитячі очі сяють від радості, це найкраще підтвердження того, що творчість дійсно здатна змінювати світ.

Тренінг для ВПО: як зробити свій голос почутим
У «Мурашнику» продовжуються тренінги для внутрішньо переміщених осіб, які проводить керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох. Цього разу зустріч була присвячена темі «Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень. Іншими словами: що потрібно робити, щоб влада нас почула?».
Учасники та учасниці дізналися, які саме інструменти впливу громади передбачає законодавство: від індивідуальних звернень до колективних петицій, громадських слухань, участі в дорадчих органах чи навіть створення власних ініціативних груп. Кожен приклад супроводжувався реальними історіями з практики ГО «ПРАВО», що зробило навчання живим і прикладним.

Особливу увагу приділили тому, як правильно сформулювати свою ідею, до кого звернутися та як вибудовувати діалог із місцевою владою. Атмосфера тренінгу була дружньою та активною: ставили запитання, ділилися власним досвідом і шукали найефективніші рішення для своїх громад.
У результаті зустрічі учасники не лише отримали знання, а й відчули впевненість у тому, що їхній голос може впливати на життя громади. Адже бути почутим — це не привілей, а право кожного та кожної.

Гітарний гурток в дії
Минулого тижня заняття гітарного гуртка у «Мурашнику» відбувалися частіше у форматі індивідуальних зустрічей із викладачем Віталієм Дорохом. Юнаки працювали над опануванням нових творів, відточували техніку гри та розвивали музичну майстерність.

Такий формат дозволяє приділити увагу кожному учаснику, глибше опрацювати складні моменти композицій і підготуватися до майбутніх виступів. Атмосфера на заняттях залишалася дружньою, натхненною та максимально продуктивною — саме так, як і має бути в «Мурашнику».

Коворкінг у «Мурашнику»: спокійний ритм та стабільність
Робота коворкінгу в нашому просторі триває у спокійному, тихому ритмі, але з чітким та стабільним графіком. Тут можна продуктивно попрацювати, зустрітися для навчання або консультацій, скористатися ресурсами центру для власних проєктів.
Якщо ви шукаєте затишне місце для роботи або навчання, запрошуємо відвідати наш коворкінг і скористатися його послугами. У «Мурашнику» завжди знайдеться місце для вашого комфорту та зосередженості.

Цей тиждень вкотре довів: у «Мурашнику» кожен та кожна можуть знайти свій простір для розвитку та емоцій. Ми радіємо новим талантам, успіхам і активності наших учасників та учасниць, а також теплим зустрічам, що надихають на нові звершення. Попереду ще більше творчих ігор, музики, навчання та яскравих подій — приєднуйтесь, щоб бути частиною цього драйвового і доброзичливого ритму!
Координаторка ресурсного центру “Мурашник”
Юлія Килосова
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving у співпраці з ГС “Мережа правового розвитку”. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської організації «ПРАВО».