УГОДА ПРО СПІВПРАЦЮ ТА СОЛІДАРНУ ПУБЛІЧНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ – чи буде продовжено практику в Хмільницькій громаді?

УГОДА ПРО СПІВПРАЦЮ ТА СОЛІДАРНУ ПУБЛІЧНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ – чи буде продовжено практику в Хмільницькій громаді?
06.10.2020
Чи варто продовжувати практику укладання Угоди про співпрацю та солідарну публічну відповідальність між громадськими організаціями та кандидатами на посаду міського голови, а також кандидатами в депутати до міської ради?

Відповідь на це питання шукали учасники зборів представників громадських організацій Хмільниччини, яке відбулося сьогодні в Туристично-інформаційному центрі громади. Участь в заході взяли представники таких громадських організацій:

  • громадська організація «ПРАВО»;

  • громадська організація «Туристично оздоровча Україна»;

  • громадська організація «Планета Добра»;

  • громадська організація «Спілка учасників АТО м. Хмільника та Хмільницького району»;

  • громадська організація «Спільний шлях».
Під час заходу керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох ознайомив присутніх з результатами реалізації Угоди про співпрацю та солідарну публічну відповідальність, яку було укладено ще в 2015 році між громадською організацією «ПРАВО» та тоді ще кандидатом на посаду Хмільницького міського голови Сергієм Редчиком (розгорнутий звіт про реалізацію угоди ми оприлюднимо в наступних публікаціях на інтернет-ресурсі нашої організації). Після обговорень було вирішено продовжити практику укладання таких Угод і було напрацьовано пропозиції до тексту Угоди від кожної громадської організації. Незабаром експертами громадської організації «ПРАВО» буде відкориговано всі пропозиції, підготовлено проект Угоди та передано всім партнерським організаціям для узгодження кінцевого варіанту тексту.

Після узгодження всіма партнерами Угоду про співпрацю та солідарну публічну відповідальність буде запропоновано підписати всім кандидатам на посаду Хмільницького міського голови, а також лідерам організацій політичних партій, які висунули кандидатів до Хмільницької міської ради.

Для довідки:

За чинним законодавством 2015 року реєстрація кандидатів на виборну посаду, і, зокрема, на посаду міського голови, не потребувала наявності «офіційної» виборчої програми. За таких умов був ризик того, що все, що було озвучено кандидатом під час агітації та зустрічей з виборцями, носило б виключно декларативний характер. Більше того: навіть якщо в кандидата була програма, то виникало логічне питання: на скільки така програма відображала запит та потреби громадської організації? З іншого боку місцеве самоврядування завжди потребувало фахової експертизи та підтримки з боку представників громадськості, що дозволяло б залучати до розробки місцевих політик експертний потенціал цих організацій. Зважаючи на це, громадською організацією «ПРАВО», за експертної підтримки Асоціації сприяння самоорганізації населення, було розроблено Угоду про співпрацю та солідарну публічну відповідальність. Проект угоди був розроблений за результатами попередньо проведеного моніторингу ситуації в громаді, здійсненого експертами громадської організації «ПРАВО». Ця угода передбачала низку взаємних зобов’язань щодо розвитку самоорганізації населення та різних форм участі членів громади в процесі прийняття рішень, а також запровадження кращих практик відкритості, прозорості та підзвітності органу місцевого самоврядування в громаді. Угоду було запропоновано підписати всім кандидатам на посаду Хмільницького міського голови, в тому числі й чинному Хмільницькому міському голові Сергію Редчику. Про результати реалізації цієї Угоди ми повідомимо додатково.