В 3 НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ШКІЛЬНІ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ

В 3 НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ШКІЛЬНІ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ
02.02.2017
З 30 січня по 2 лютого, в хоровій студії районного Будинку культури, відбувся тренінг «Створення шкільних служб порозуміння». Участь в навчанні взяли учні та шкільні психологи загальноосвітніх шкіл Великого Митника, Лозови та Широкої Греблі.

Ще в грудні 2016 року, для учнів вищезазначених шкіл, було проведено презентацію діючих шкільних служб порозуміння та анкетування, за результатами якого було відібрано по 5 учасників з кожного навчального закладу.Тренінг проводився за програмою, розробленою громадською організацією «Інститут Миру і Порозуміння» та побудовано на практичному досвіді роботи Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» (м. Жмеринка Вінницької області).В якості тренера виступила пані Оксана Дацко, яка є координатором Жмеринської Шкільної служби порозуміння.

Під час тренінгу учасники мали можливість удосконалити власні комунікативні навички, формулювати новий підхід розв’язання конфліктних ситуацій. Ці знання допоможуть учням вирішувати конфлікти мирним шляхом, що в подальшому буде сприяти зниженню агресії серед школярів.Пані Оксана відмітила: «Одна із учасниць висловила свої враження, чим дуже вразила мене особисто: «Я раніше дивилася на всіх зверхньо і часто сприймала людей чужим поглядом. Цей тренінг змінив моє враження про тих, хто мене оточує!!! Я глянула на людей СВОЇМ ВЛАСНИМ поглядом і у мене перевернулися думки. Всі ми маємо гарні цінності, всі ми помиляємося, всі ми ПРОСТО ЛЮДИ!!! І кожна людина заслуговує на повагу. Чому я раніше не розуміла цього?». Мене дуже вразила така відвертість».Тренінг організовано Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» (координатор - Тетяна Шевчук) в рамках проекту «Підтримка учасників Громадської Спілки «Мережа правового розвитку» у напрямку посилення правових можливостей вразливих верств та запровадження медіації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тетяна Шевчук