В ХМІЛЬНИКУ ГОВОРИЛИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ МЕШКАНЦЯМ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД

В ХМІЛЬНИКУ ГОВОРИЛИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ МЕШКАНЦЯМ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД
16.05.2019
В Хмільнику, в читальній залі районної бібліотеки для дорослих, відбулося засідання «круглого столу», під час якого було обговорено шляхи співпраці між експертами громадської організації «ПРАВО», Хмільницьким бюро правової допомоги, Хмільницькою районною радою, Хмільницькою райдержадміністрацією, відділом освіти РДА, вчителями права сільських шкіл та бібліотекарями сільських бібліотек в рамках реалізації Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2019-2020 роки.Під час заходу керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох розповів про плани на 2019 рік, закликавши всіх присутніх долучатися до реалізації заходів Програми.Зокрема він зазначив, що в 2019 році заплановано провести такі заходи:

 • Надання первинної правової допомоги. Правова допомога надаватиметься постійно, з покриттям території не менше, як половини сільських громад Хмільницького району. До надання первинної правової допомоги будуть залучені правові консультанти, які підготовлені під час реалізації попередніх проектів громадської організації «ПРАВО».

 • Проведення в сільських школах Хмільницького району навчання для молоді щодо прав людини. Загалом буде проведено 14 тренінгів тривалістю не менше, як 3 години кожен. До проведення тренінгів буде залучено сертифікованих тренерів Мережі правового розвитку. Навчальні заклади, в яких відбуватимуться тренінги, визначатимуться після попередніх консультацій з правовими консультантами.

 • Проведення навчання для правових консультантів та сільських бібліотекарів. До проведення тренінгів буде залучено сертифікованих тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 2 тренінги тривалістю 5 годин кожен. Тематика тренінгів: «Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень», «Інструменти електронної демократії», «Електронні сервіси для покращення надання правової допомоги населенню»

 • Навчання для представників органів місцевого самоврядування щодо врегулювання конфлікту інтересів, забезпечення доступу до публічної інформації та реагування на звернення громадян тощо. До проведення тренінгів буде залучено сертифікованих тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 3 тренінги тривалістю 5 годин кожен.

 • Проведення засідання «круглого столу» з вчителями права, правозахисниками, юристами та адвокатами. Загалом буде проведено 5 засідань «круглого столу». Тематика засідань буде визначатися за попередніми консультаціями з потенційними учасниками.

 • Створення кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Загалом буде створено 3 кіноклуби. Експерти нашої організації нададуть інформаційну, організаційну та методичну допомогу для створення кіноклубів. Локації, де саме буде створено кіноклуби, буде визначено за результатами проведення консультацій з правовими консультантами, вчителями права сільських шкіл та бібліотекарями. Після визначення 3 локацій (або школа, або бібліотека, або сільський клуб) в кожній буде проведено засідання «круглого столу», де буде обговорено організаційні моменти створення кіноклубу.

 • Створення на офіційному сайті Хмільницької районної ради рубрики «На допомогу депутату» з правовою інформацією. До підготовки інформації буде залучено експерта організації. Інформаційне наповнення розділу:

  • депутатське звернення;

  • депутатське запитання;

  • депутатський запит;

  • конфлікт інтересів в діяльності депутата місцевої ради;

  • подання декларації;

  • форми участі громадськості в процесах прийняття рішень;


Під час обговорення учасники досягли згоди щодо співпраці під час реалізації заходів Програми, а також домовилися щодо спільної координації в їх реалізації.