В ХМІЛЬНИКУ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ
13.02.2020
В Хмільнику відбулося засідання робочої групи впровадження громадського бюджету в громаді. Участь в засіданні взяли експерти громадської організації «ПРАВО» Олена Черній та Віталій Дорох, а також волонтер Корпусу Миру США в Україні Колін Кіндіґ.
Цій зустрічі передувало проведення консультацій з громадськістю, під час яких членам громади було запропоновано висловити своє бачення вирішення проблем, які виникають на різних етапах реалізації громадського бюджету, а саме: на етапі інформування про громадський бюджет та можливість взяти участь в ньому, підготовки самих проектів та подання їх на реєстрацію, організації процесу голосування за проекти, а також реалізації проектів, які стали переможцями.
Експерти громадської організації «ПРАВО» опрацювали всі пропозиції та зауваження, висловлені учасниками заходу, і представили їх на розгляд робочої групи з впровадження громадського бюджету.
Під час обговорення члени робочої групи погодилися з пропозиціями більш детально розробляти заходи інформаційної кампанії, поширювати історії успіху реалізації проектів громадського бюджету а минулі роки, забезпечити можливість пройти навчання з підготовки проектів для всіх бажаючих, а також внесення змін до парламентів бюджету участі, які, серед іншого, передбачатимуть можливість подати і проголосувати за проекти молоді від 14 років, змінити пріоритети громадського бюджету в бік реалізації загальноміських проектів, а також запровадження голосування лише за один проект (зараз кожен член громади може підтримати до трьох проектів). Також було розглянуто можливість поступової відмови від голосування за проекти в «паперовому» вигляді.
Учасники засідання підтримали ініціативу експертів громадської організації «ПРАВО» розробити всі необхідні зміни та доповнення до нормативно-правової бази та подати їх на розгляд членів робочої групи.
Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадської організації «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Цій зустрічі передувало проведення консультацій з громадськістю, під час яких членам громади було запропоновано висловити своє бачення вирішення проблем, які виникають на різних етапах реалізації громадського бюджету, а саме: на етапі інформування про громадський бюджет та можливість взяти участь в ньому, підготовки самих проектів та подання їх на реєстрацію, організації процесу голосування за проекти, а також реалізації проектів, які стали переможцями.
Експерти громадської організації «ПРАВО» опрацювали всі пропозиції та зауваження, висловлені учасниками заходу, і представили їх на розгляд робочої групи з впровадження громадського бюджету.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x364/text_images/320ca21bd6ec00c42b839bea04569185.jpg?itok=h2n3QIjd)
Під час обговорення члени робочої групи погодилися з пропозиціями більш детально розробляти заходи інформаційної кампанії, поширювати історії успіху реалізації проектів громадського бюджету а минулі роки, забезпечити можливість пройти навчання з підготовки проектів для всіх бажаючих, а також внесення змін до парламентів бюджету участі, які, серед іншого, передбачатимуть можливість подати і проголосувати за проекти молоді від 14 років, змінити пріоритети громадського бюджету в бік реалізації загальноміських проектів, а також запровадження голосування лише за один проект (зараз кожен член громади може підтримати до трьох проектів). Також було розглянуто можливість поступової відмови від голосування за проекти в «паперовому» вигляді.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x349/text_images/504541c7bdf9c2c92b9a4196deddb632.jpg?itok=3GdyPfwP)
Учасники засідання підтримали ініціативу експертів громадської організації «ПРАВО» розробити всі необхідні зміни та доповнення до нормативно-правової бази та подати їх на розгляд членів робочої групи.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x361/text_images/f841f4677656e052b73ba727ad4656d8.jpg?itok=KpC26-43)
Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадської організації «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».