В ХМІЛЬНИКУ ОБГОВОРЮВАЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КУРОРТУ В КОНТЕКСТІ РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

В ХМІЛЬНИКУ ОБГОВОРЮВАЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КУРОРТУ В КОНТЕКСТІ РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
14.06.2015
100_2203В Хмільнику обговорювали перспективи розвитку курорту в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Необхідність проведення такого заходу була зумовлена наявною конфліктною ситуацією, яка склалася під час розробки проекту Перспективного плану формування громад Вінницької області, зокрема, що стосується кількості об’єднаних громад, які можуть бути сформовані в Хмільницькому районі. Якщо слідувати методиці формування громад, яку затвердив Кабінет Міністрів, то в Хмільницькому районі може бути створено лише 2 об’єднанні громади: Хмільницька та Уланівська. Інші населені пункти не відповідають критеріям, щоб бути визнаними потенційними центрами громад.Натомість на Офіційному сайті Вінницької обласної ради оприлюднено проект Перспективного плану формування громад, де зазначено, що в Хмільницькому районі може бути створено аж 4 об’єднанні громади: Хмільницька, Уланівська, Жданівська та Великомитницька.

100_2216

В свою чергу депутати Хмільницької міської ради прийняли рішення, яким запропонували Вінницькій ОДА внести зміни до проекту Перспективного плану та визначити, що до складу Хмільницької громади мають увійти, в тому числі й Жданівська та Великомитницька, а також 5 громад Літинського району. Свою позицію депутати Хмільника аргументують тим, що таким чином можна зберегти унікальний курорт, який включає, окрім Хмільника, ще 17 населених пункти Хмільницького району. Якщо в Хмільницькому районі буде сформовано 2 громади (Хмільницька та Уланівська), то курортні території будуть розмішені в межах однієї громади – Хмільницької. Якщо в районі буде сформовано 3 або 4 громади, то це може бути загрозою для подальшого розвитку курорту, так як, наприклад, Війтівецьке родовище лікувальних грязей територіально знаходиться в межах Жданівської сільської ради. І гарантії, що Жданівська громада має наміри розробляти таке родовище, а також має відповідний для цього потенціал – жодної.

100_2219

На початку зустрічі експерт громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох ознайомив присутніх з процедурою розробки Перспективного плану формування спроможних громад, наголосив на значенні цього документа для майбутнього добробуту об’єднаних громад, а також показав на прикладі Хмільницького району, яким чином можуть бути сформовані громади.

100_2235

Після виступу пана Віталія до слова був запрошений депутат Вінницької обласної ради пан Микола Зелінський. В своєму виступі він розповів про обробіток грунту, про оренду земельних паїв, а також про приклади успішного ведення сільського господарства сільськими агрофірмами. Насамкінець пан Зелінський зазначив, що фракція БЮТ у Вінницькій обласній раді не голосуватиме за затвердження Перспективного плану формування громад.

100_2238

Далі слово взяв пан Валерій Редчик – експерт проектів ПРООН. Пан Валерій свого часу активно долучався до розробки Концепції розвитку курорту Хмільник. В своїй доповіді він розповів про унікальність курорту, про можливі варіанти розвитку курортних територій, а також закликав учасників зберегти унікальний курорт та відкинути власні амбіції заради спільної справи.

100_2242

Потім слово взяв пан Андрій Кавунець – представник Асоціації органів місцевого самоврядування області, депутат обласної ради. Він розповів про окремі аспекти проведення реформи місцевого самоврядування, наголосив на проблемних питаннях, які виникають під час розробки проекту Перспективного плану області, а також закликав учасників подавати власні пропозиції до проекту Плану.

100_2247Після виступу всі учасники мали можливість поставити питання, які, в основному, стосувалися питань фінансових стимулів для об’єднання громад, перспектив розвитку таких об’єднань, а також врахуванню думки мешканців сільських громад під час розробки перспективного плану та самого об’єднання громад. На всі запитання учасники отримали вичерпні відповіді.

100_2253

На завершення зустрічі експерт громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох закликав всіх учасників до продовження діалогу щодо майбутнього курортних територій та наголосив на готовності надати консультації щодо окремих питань проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

100_2255

Для довідки:

Захід відбувся в рамках засідання Клубу громадського діалогу в рамках проекту «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформ самоврядування в Україні», що реалізується в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці. Ініціаторами заходу виступила громадська організація "ПРАВО" спільно з депутатською групою "Громадянська варта".