В Хмільнику обговорювали проблеми «оптимізації» сільських шкіл

В Хмільнику обговорювали проблеми «оптимізації» сільських шкіл
23.06.2012
Проблему закриття сільських шкіл обговорювали під час круглого столу, який відбувся в бібліотеці для дорослих, за ініціативи громадської організації «ПРАВО». Участь в заході взяли представники відділу освіти Хмільницької РДА, депутатського корпусу, а також громадських організацій, організацій політичних партій, громадськості та засобів масової організації.

Під час засідання круглого столу було презентовано результати моніторингу якості освіти в громадах Хмільницького району, де було закрито навчальні заклади. На час проведення моніторингу в районі було закрито дві школи: в селах Ступник та Сулківка.

Учасникам було презентовано фотозвіт з вказаних громад.

Під час обговорення піднімалися питання доцільності закриття навчальних закладів в сільській місцевості, а також причини, через які це відбувається. Учасники висловили звернули увагу на питання працевлаштування освітян після закриття закладу, а аткож питання поінформованості громади про можливість зберегти навчальний заклад в своїй громаді.

Для довідки:

Для довідки: захід відбувається в рамках проекту Вінницької обласної громадської організація «А-ВЕСТА» «Моніторинг якості і доступності освіти у сільських громадах Вінницької області», який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

У Вінницькій області як і всюди в Україні йде процес закриття сільських шкіл. У 2010 році було закрито 4 школи і діяльність ще 13 шкіл було призупинено. У 2011 році закрито вже 7 шкіл, призупинено діяльність 8 шкіл. Найбільше шкіл закрито у Немирівському районі – загалом 8 навчальних закладів. По три школи у Погребищанському та Могилів-Подільському районах. По 2 школи у Літинському, Хмільницькому, Тиврівському та у Вінниці. По одній школі в Гайсинському, Липовецькому, Жмеринському, Чернівецькому, Тростянецькому, Барському районах. Загалом – 32 школи…

В Хмільницькому районі діє програма «Сільська школа» на 2011-2015 роки. Нею передбачено, що до 2015 року в Хмільницькому районі мають «оптимізувати» 5 навчальних закладів в селах Сміла, Сулківка, Чернятинці, Ступник, Вугли.

На цей час школи в Сулківці, Чернятинцях та Ступнику вже закрито…

Пропонуємо вам фотозвіт з заходу: