В Хмільнику подорожчає проїзд в маршрутках до 2 грн…

В Хмільнику подорожчає проїзд в маршрутках до 2 грн…
21.01.2011
В міськрайонній газеті «Життєві обрії» (№2 (10748) від 6 січня 2011 року) було опубліковано проект регуляторного акту, а саме: проект рішення виконавчого комітету Хмільницької міської ради «Про погодження вартості проїзду на міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі в місті Хмільнику». На 25 січня призначенні громадські слухання, де буде розглянуте це питання…

Ініціатором підвищення цін на проїзд є Спілка перевізників міста Хмільника, представники якої ще 9 вересня 2010 року звернулися з такою пропозицією до міського голови.

В зазначеному зверненні було запропоновано підвищити вартість проїзду до 2-х гривень, мотивуючи таку пропозицію значним підвищенням цін на паливно – мастильні матеріали, запчастини, технічний огляд та зростання мінімальної заробітної плати та відповідних відрахувань.

Відповідно розрахунків, які подані перевізниками, діючий тариф є збитковим. Така ситуація не дає змоги стабільно та якісно надавати послуги пасажирських перевезень громадянам міста.

Розробником рішення про підняття тарифу (управлінням економічного розвитку та євроінтеграції міської ради) було визначено позитивні та негативні фактори підняття цін на проїзд власне для самих перевізників.

Отже:

Позитивними факторами можуть бути:

- покращення фінансового стану суб’єктів господарювання міста - перевізників;

- оновлення рухомого складу;

- суттєве підвищення мотивації перевізників щодо надання якісних та безпечних послуг з перевезення пасажирів.

Негативними факторами можуть бути:

  • тимчасове падіння обсягів перевезень.


На думку місцевої влади, підняття вартості проїзду призведе до таких позитивних наслідків:

  • дозволить перевізникам відшкодовувати фактичні витрати, пов’язані з перевезенням пасажирів;

  • створення економічних умов для розвитку міських автобусних маршрутів загального користування, які працюють в режимі маршрутного таксі;

  • забезпечити захист населення від необґрунтованого підвищення вартості проїзду;

  • підтримувати належний рівень безпеки руху та пасажирів;

  • забезпечувати належну кількість маршрутів та графіків руху;

  • забезпечення належного технічного стану рухомого складу.


Рішення ще не прийнято, на 25 січня призначені громадські слухання. Тож всі бажаючі можуть прийти та висловити свої пропозиції щодо підняття вартості проїзду.