В ХМІЛЬНИКУ ВНЕСЛИ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

В ХМІЛЬНИКУ ВНЕСЛИ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
11.09.2014
10633статутДепутати Хмільницької міської ради внесли зміни до Статуту територіальної громади міста Хмільника щодо порядку внесення місцевих ініціатив.

З ініціативою внесення змін до Статуту виступила громадська організація «ПРАВО», експерти якої дійшли висновку, що наявна процедура внесення місцевих ініціатив є недосконалою.

Після отримання висновків експерти організації звернулися до депутатської групи «Громадянська варта», члени якої підтримали ініціативу внесення змін до Статуту територіальної громади.

100_9078

Сьогодні питання внесення змін до Статуту було винесено на розгляд міської ради. Депутати підтримали таку ініціативу, віддавши «ЗА» 27 голосів.

Члени громадської організації переконані. Що представники територіальної громади міста Хмільника отримали ще один механізм, який дозволить бути почутими депутатами міської ради.

Для довідки:

Стаття 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» говорить про те, що члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається статутом територіальної громади.

Зважаючи на те, що порядок, який діяв на протязі всього часу з моменту прийняття Статуту територіальної громади був недосконалий, членами територіальної громади не було внесено жодного проекту рішення на розгляд міської ради в порядку місцевої ініціативи.