В ХМІЛЬНИКУ ВИДІЛИЛИ 600 000 ГРИВЕНЬ НА ПІДТРИМКУ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ

В ХМІЛЬНИКУ ВИДІЛИЛИ 600 000 ГРИВЕНЬ НА ПІДТРИМКУ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ
27.05.2016
Concept of a plant and a lot of golden coins isolated on white background

Депутати Хмільницької міської ради виділили 600 000 гривень на підтримку місцевих ініціатив. «ЗА» проголосували всі депутати, які були присутні на пленарному засіданні.

Про це повідомляє Офіційний сайт міста Хмільника.

Варто зазначити, що Хмільницька міська рада затвердила програму підтримки громадських ініціатив.

В рамках програми подавати свої проекти на конкурс громадських ініціатив зможуть вуличні та будинкові комітети. Для цього потрібно буде підготувати заявку, яку підтримало не менше, ніж 10 мешканців вулиці чи будинку. Така ініціатива має гарантувати не менше 20% від загальної суми, яка потрібна для впровадження конкретної ініціативи. На дофінансування впровадження громадської ініціативи з міського бюджету гарантовано буде виділено кошти, але не більше 50 000 гривень.

Варто зазначити, що громадські ініціативи можуть бути спрямовані на благоустрій мікрорайонів, вулиць, зон відпочинку (облаштування контейнерних площадок, пішохідних доріжок, озеленення та освітлення прибудинкової території, облаштування дитячих та спортивних майданчиків тощо).

Початок прийому заявок від мешканців та термін їх прийому має бути оголошено міським головою.

Після закінчення терміну прийому заявок їх буде опрацьовано робочою групою та передано на затвердження міському голові.

У разі коли загальний обсяг коштів, заявлених в заявках за рахунок міського бюджету, перевищує суму, передбачену у міському бюджеті для реалізації громадських ініціатив, буде застосовано єдиний критерій відбору – вищий відсоток співфінансування за рахунок учасників ініціативної групи.

Після визначення заявок-переможців автори ініціатив протягом 30 календарних днів мають забезпечити надходження власного внеску на спеціальний рахунок міського бюджету. Тільки після цього буде здійснено до фінансування впровадження конкретної ініціативи. Якщо кошти від громадськості не надійдуть, така громадська ініціатива профінансована не буде.

Для довідки:

Запровадження підтримки громадських ініціатив було предметом Угоди про співпрацю та солідарну публічну відповідальність, яку було укладено між тоді ще кандидатом на посаду Хмільницького міського голови Сергієм Редчиком, лідерами міських організації політичних партій Анатолієм Морозом (Європейська партія України) та Олександром Околодьком (Народний контроль) та керівником громадської організації «ПРАВО» Віталієм Дорохом.