В ХМІЛЬНИКУ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ СТАНЕ ЩЕ ПРОЗОРІШИМ

В ХМІЛЬНИКУ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ СТАНЕ ЩЕ ПРОЗОРІШИМ
07.11.2016
12834956_10204156471830789_684895693_n-1В Хмільнику зробили ще один крок до підвищення прозорості та підзвітності використання публічних коштів: нещодавно міський голова Сергій Редчик підписав Меморандум про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради та Центром політичних студій та аналітики «Ейдос».

Підписавши Меморандум виконавчий комітет взяв на себе такі зобов’язання:

  1. Сприяти впровадженню практики візуалізації дохідної та видаткової частини місцевого бюджету, просвіти населення про використання коштів платників податків, шляхом впровадження модулю «Місцевий бюджет».

  2. Сприяти поширенню інформації про можливості громадян приймати участь в бюджетному процесі, а саме публікувати Бюджетний календар, шляхом впровадження програмного забезпечення відповідного модулю порталу «Відкритий бюджет» та публікації необхідних даних.

  3. Сприяти залученню громадян до проведення громадського контролю за об’єктами ремонту та капітального будівництва шляхом публікації титульних списків, за допомогою модулю «Бюджет на мапі».

  4. Сприяти інформуванню громадян про результати діяльності органів місцевого самоврядування через публікацію, за допомогою модулів «Ключові показники діяльності» та «Місцеві програми», інформації про результативність органів місцевого самоврядування.


Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» зобов’язався надати виконавчому комітету Хмільницької міської ради доступ до модулів програмного забезпечення, консультації по впровадженню, зразки наборів даних, Skype навчання, щодо користування програмним забезпеченням «Відкритий бюджет» та всіх його модулів.

То ж сподіваємося, що вже в 2016 році буде виконано всі вимоги і хмільничани зможуть побачити куди витрачається їх кошти.

Варто зазначити, що запровадження програми «Відкритий бюджет» було передбачено Дорожньою картою розвитку малого та середнього підприємництва, яку нещодавно було затверджено виконавчим комітетом міської ради.

Дорожню карту розроблено громадською організацією «ПРАВО», спільно з виконавчими органами міської ради, під час реалізації проекту, що виконується в рамках Програми «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою проекту є доопрацювання (вдосконалення) Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва для зменшення регуляторних бар’єрів та покращення бізнес-середовища для МСП в місті Хмільнику Вінницької області.

12