В ХМІЛЬНИКУ ЗАВЕРШИЛА СВОЮ РОБОТУ ШКОЛА ПАРТИСИПАЦІЇ
26.06.2023
Протягом 22-25 червня, в гуманітарному хабі «Мурашник», проходила Регіональна школа партисипації на тему «Інтеграція та соціалізація ВПО». Захід відбувався за підтримки Київського діалогу.
Участь в Школі взяли команди з Хмільницької, Студенянської, Барської, Жмеринської та Іллінецької громад. До складу самих команд входили представники влади та громадськості.
В якості тренерів виступили Віталій Дорох (керівник громадської організації «ПРАВО») та Віталій Охріменко (програмний директор Мережі правового розвитку).
Під час чотириденного навчання команди-учасниці ознайомилися з досвідом проведення соціологічних досліджень, метою яких є виявлення проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, а також розробки, адвокатування затвердження та реалізації Плану інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громади.
Окремо увагу було акцентовано не побудові ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, а також використанню інструментів локальної демократії для представлення інтересів громадськості в стосунках з органами місцевого самоврядування.
Також учасники та учасниці Школи отримали теоретичні знання про донорські організації, які надають кошти на підтримку ВПО, дізналися, яка взагалі підтримка може надаватися міжнародними та вітчизняними організаціями, а також отримають практичні знання та навички щодо підготовки заявок для участі в конкурсах від донорських організацій.
Окрім теоретичних блоків команди учасниці мали змогу отримати практичні знання щодо розробки проєктних заявок для участі в конкурсі мінігрантів в рамках конкурсу, який було оголошено по завершенню програми навчання.
Також команди учасниці попрацювали над ідеями для майбутніх проєктів, які можна буде реалізувати в кожній громаді, завдяки мережуванню між командами учасницями.
Вінницька регіональна школа партисипації на тему: «Інтеграція та соціалізація ВПО» проводиться в рамках проєкту «Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив», орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
Київський Діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський Діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних та політичних тем, а у 2014-му став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.
У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».
Участь в Школі взяли команди з Хмільницької, Студенянської, Барської, Жмеринської та Іллінецької громад. До складу самих команд входили представники влади та громадськості.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/15d5dc32379da80d6b52314abe6201e9.jpg?itok=FNsEYgFN)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/0e8af6e47c00a2e50a270bc8d25c2dc0.jpg?itok=_z7LkcLo)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/478c9ed568f06ab9c0d1e69432ec2b23.jpg?itok=vejSr-y3)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/846a08ce7c2f5f5e5783748e5dbfce1a.jpg?itok=2Q6cREmZ)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/005cbbade8532eb438a50db7f4d3209c.jpg?itok=HpbgTyxL)
В якості тренерів виступили Віталій Дорох (керівник громадської організації «ПРАВО») та Віталій Охріменко (програмний директор Мережі правового розвитку).
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/10fa2cbabf54ddb584c9d552667d602c.jpg?itok=uu37BubC)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/7090034eafd46f6a84c592ef22ddaf89.jpg?itok=BaNJCQJX)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/5889e1241f0deab52ff1dd8a69c78745.jpg?itok=GTLGmhi-)
Під час чотириденного навчання команди-учасниці ознайомилися з досвідом проведення соціологічних досліджень, метою яких є виявлення проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, а також розробки, адвокатування затвердження та реалізації Плану інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громади.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/02ffe4bbcd5393b87d4e1091f41b1e13.jpg?itok=nU1eCghz)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/a50d991b76be5f6bc54999b8926d7aba.jpg?itok=gn2wW02x)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/1bfa2f09f6b8fe9937df8102a9d9cd33.jpg?itok=Q_PuFkX_)
Окремо увагу було акцентовано не побудові ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, а також використанню інструментів локальної демократії для представлення інтересів громадськості в стосунках з органами місцевого самоврядування.
Також учасники та учасниці Школи отримали теоретичні знання про донорські організації, які надають кошти на підтримку ВПО, дізналися, яка взагалі підтримка може надаватися міжнародними та вітчизняними організаціями, а також отримають практичні знання та навички щодо підготовки заявок для участі в конкурсах від донорських організацій.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/80d2756dbdaaa562ce89c2ccee9ca499.jpg?itok=t3_fNeuf)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/03ed16ded2346c2731595442d10065a4.jpg?itok=6qAK4VEf)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/72499af354ae8909983a1981597de80e.jpg?itok=ctQQTdZk)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/62225d38b97ddf28c62c828b9f33d4b3.jpg?itok=PkOdM24o)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/7a5aa002fb5c5abce25c34cf97ccd277.jpg?itok=j80YIk_A)
Окрім теоретичних блоків команди учасниці мали змогу отримати практичні знання щодо розробки проєктних заявок для участі в конкурсі мінігрантів в рамках конкурсу, який було оголошено по завершенню програми навчання.
Також команди учасниці попрацювали над ідеями для майбутніх проєктів, які можна буде реалізувати в кожній громаді, завдяки мережуванню між командами учасницями.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/1d335ed0d3e527e694cbc39d4b188f14.jpg?itok=EJDou_xL)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/fe69d3a9f3f975e1a0062f8c4a460700.jpg?itok=BR_zchtz)
Вінницька регіональна школа партисипації на тему: «Інтеграція та соціалізація ВПО» проводиться в рамках проєкту «Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив», орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/c3c65d48eec2f724ce8ff4d364c7a033.jpg?itok=Jw2vHjme)
Київський Діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський Діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних та політичних тем, а у 2014-му став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.
У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».