В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ БУДЕ СФОРМОВАНО МЕРЕЖУ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАНТІВ – відбулася презентація нового проекту громадської організації «ПРАВО»

В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ БУДЕ СФОРМОВАНО МЕРЕЖУ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАНТІВ – відбулася презентація нового проекту громадської організації «ПРАВО»
15.01.2021
Хмільницька громада, починаючи з 2019 року, бере участь в програмі «Правоспроможна громада». Ця програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

Представники Хмільницької міської територіальної громади, а саме: Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО»), Наталя Мазур (Хмільницька міська рада) та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь в навчанні в рамках цієї програми.

Після цього було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб мешканців Хмільницької міської територіальної громади, презентовано ці результати під час засідання «круглого столу» в Хмільнику, а також під час практикуму в місті Дніпро.

Після проведення соціологічного дослідження в рамках програми «Правоспроможна громада» було виявлено, що в громаді наявні правові проблеми (було визначено 10 найактуальніших), які значно поширені в Хмільницькій ОТГ. Також було виявлено, що члени громади не мають достатніх знань та навичок, які дозволили б їм ефективно вирішувати наявні правові проблеми.

Саме це спонукало нашу команду розробити проект «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який було представлено на конкурс «Безпечна та правоспроможна громада», оголошений програмами ««Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках реалізації цього проекту було проведено аналіз місцевої нормативно-правової бази, що регламентує отримання адміністративних послуг, надання дозволів та погоджень, на предмет наявності факторів, які перешкоджають реалізації прав членів громади, розробка пропозицій щодо внесення змін до існуючих та розробки нових НПА, забезпечено надання первинної правової допомоги, а також розроблено проект програми забезпечення населення Хмільницької громади безоплатною правовою допомогою.

Наш черговий проект, який ми сьогодні презентували і який є продовженням попередніх ініціатив, має назву «Правова допомога в Хмільницькій громаді: формуємо мережу правових консультантів». Під час реалізації цього проекту ми маємо намір продовжити розпочаті раніше ініціативи, а також сформувати мережу правових консультантів, які надаватимуть первинну правову допомогу мешканцям сільських громад.

Правові консультанти пройдуть навчання за раніше розробленою програмою, що включатиме різні сфери життєдіяльності громади та надаватиме практичні навички в наданні первинної правової допомоги. Після проходження навчання правові консультанти надаватимуть допомогу на волонтерських засадах.

https://youtu.be/RPoVWfVkEzc

Для довідки: програма «Правоспроможна громада» є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації. Адміністрування програми здійснюється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» (членом якої є громадська організація «ПРАВО»), ВБО «Українська фундація правової допомоги» та мережі правових клубів «Pravokator».

В рамках цієї програми представники Хмільницької міської ОТГ, а саме: Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО»), Наталя Мазур (Хмільницька міська рада) та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь у навчанні щодо методик виявлення наявних в громаді правових проблем, а також в практикумі щодо розробки місцевих програм забезпечення населення безоплатною правовою допомогою.