В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ ФОРМУЄТЬСЯ МЕРЕЖА ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАНТІВ

В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ ФОРМУЄТЬСЯ МЕРЕЖА ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАНТІВ
15.07.2021
Хмільницька громада, починаючи з 2019 року, бере участь в програмі «Правоспроможна громада». Ця програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

В програми «Правоспроможна громада» в Хмільницькій громаді було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб мешканців громади, проведено аналіз місцевої нормативно-правової бази, що регламентує отримання адміністративних послуг, надання дозволів та погоджень, на предмет наявності факторів, які перешкоджають реалізації прав членів громади, забезпечено надання первинної правової допомоги, а також розроблено Програму забезпечення населення Хмільницької громади безоплатною правовою допомогою.

Попри те, що зроблено було справді багато, команда Хмільницької громади вирішила не зупинятися на досягнутому. Наступним кроком стало формування в Хмільницькій громаді мережі правових консультантів. Впродовж останніх кількох місяців було сформовано групу потенційних правових консультантів, до складу якої увійшли старости громади, які, відповідно до Положення про старосту мають повноваження надавати мешканцям безоплатну первину допомогу, а також бібліотекарі громади та представники молодіжної організації UPSTREAM.За задумом правові консультанти пройдуть навчання за раніше розробленою програмою, що включатиме різні сфери життєдіяльності громади та надаватиме практичні навички в наданні первинної правової допомоги. Після проходження навчання правові консультанти надаватимуть допомогу на волонтерських засадах в своїх населених пунктах.

Сьогодні був перший день навчання правових консультантів, під час якого вони ознайомилися з історією розвитку та теорією прав людини, міжнародними механізмами захисту прав людини, обговорили структуру державної влади та місцевого самоврядування, а також ознайомилися з особливостями відносин між людиною та владою в сучасній державі.

Для довідки: програма «Правоспроможна громада» є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації. Адміністрування програми здійснюється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» (членом якої є громадська організація «ПРАВО»), ВБО «Українська фундація правової допомоги» та мережі правових клубів «Pravokator».

В рамках цієї програми представники Хмільницької міської ОТГ, а саме: Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО»), Наталя Мазур (Хмільницька міська рада) та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь у навчанні щодо методик виявлення наявних в громаді правових проблем, а також в практикумі щодо розробки місцевих програм забезпечення населення безоплатною правовою допомогою.