Відкрите врядування у Хмільнику: обговорення результатів співпраці влади та громади

Відкрите врядування у Хмільнику: обговорення результатів співпраці влади та громади
20.05.2026

Сьогодні, 20 травня, представники нашої організації — Віталій Дорох, Тарас Носальський та Олена Черній, яка також є депутаткою Хмільницької міської ради, взяли участь у відкритому діалозі «План – дія – результат». Захід відбувся у конференц-залі міської ради в межах Тижня Відкритого Врядування. Головною метою зустрічі було підбити проміжні підсумки виконання Орієнтовного плану консультацій з громадськістю та Плану покращення взаємодії виконавчих органів із мешканцями за перші п'ять місяців 2026 року.

Голова громадської організації “ПРАВО” Віталій Дорох розповів присутнім про принципи міжнародної ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» та наголосив на важливості впровадження демократичних інструментів на місцевому рівні.

Наталія Мазур, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради повідомила, що з січня по травень місцева влада провела 15 консультацій із громадськістю та 20 заходів із покращення взаємодії. Майже всі консультації та заходи з покращення взаємодії мали позитивний результат, деякі ще знаходяться в процесі реалізації ухвалених під час консультацій рішень. 

Зокрема, ми обговорили реальні досягнення: оновлення структури сайту громади, внесення змін до бюджетного регламенту щодо участі громадськості, вирішення низки комунальних питань, ініційованих активними мешканцями. На жаль, є і негативний досвід. Два круглі столи на теми, які ініціювала громадськість не відбулись, бо самі жителі громади не прийшли обговорити підняті ними ж питання.

Ми переконані, що такий формат публічного звітування допомагає зробити роботу влади прозорішою, а голос громади — почутим. Громадська організація “ПРАВО” і надалі підтримуватиме розвиток відкритого врядування, щоб кожен «план» перетворювався на якісний «результат» для всієї громади.