ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ МІНІ-ГРАНТІВ

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ МІНІ-ГРАНТІВ
14.08.2023
Цьогоріч, в рамках проєкту Регіональна школа партисипації на тему: «Інтеграція та соціалізація ВПО», як і минулі роки, проводився конкурс міні-грантів для команд учасниць навчання.

За результатами конкурсного відбору фінансування на реалізацію своїх ініціатив, пов’язаних з інтеграцією внутрішньо переміщених осіб, отримають 5 команд, а саме команди з Хмільницької, Студенянської, Барської, Жмеринської та Іллінецької громад.

Вітаємо переможців та бажаємо успішної реалізації своїх ініціатив!

Далі ми познайомимо більш детально зі всіма ініціативами, які отримали фінансову підтримку в рамках Регіональної школи партисипації на тему «Інтеграція та соціалізація ВПО».

Для довідки:

Протягом 22-25 червня, в гуманітарному хабі «Мурашник», проходила Регіональна школа партисипації на тему «Інтеграція та соціалізація ВПО». Захід відбувався за підтримки Київського діалогу.

Участь в Школі взяли команди з Хмільницької, Студенянської, Барської, Жмеринської та Іллінецької громад. До складу самих команд входили представники влади та громадськості.

В якості тренерів виступили Віталій Дорох (керівник громадської організації «ПРАВО») та Віталій Охріменко (програмний директор Мережі правового розвитку).

Під час чотириденного навчання команди-учасниці ознайомилися з досвідом проведення соціологічних досліджень, метою яких є виявлення проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, а також розробки, адвокатування затвердження та реалізації Плану інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громади.

Окремо увагу було акцентовано не побудові ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, а також використанню інструментів локальної демократії для представлення інтересів громадськості в стосунках з органами місцевого самоврядування.

Також учасники та учасниці Школи отримали теоретичні знання про донорські організації, які надають кошти на підтримку ВПО, дізналися, яка взагалі підтримка може надаватися міжнародними та вітчизняними організаціями, а також отримають практичні знання та навички щодо підготовки заявок для участі в конкурсах від донорських організацій.

Окрім теоретичних блоків команди учасниці мали змогу отримати практичні знання щодо розробки проєктних заявок для участі в конкурсі мінігрантів в рамках конкурсу, який було оголошено по завершенню програми навчання.

Також команди учасниці попрацювали над ідеями для майбутніх проєктів, які можна буде реалізувати в кожній громаді, завдяки мережуванню між командами учасницями.

Вінницька регіональна школа партисипації на тему: «Інтеграція та соціалізація ВПО» проводиться в рамках проєкту «Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив», орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Київський Діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський Діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних та політичних тем, а у 2014-му став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.

У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».