ВОДОКАНАЛ ПОЯСНИВ, ЧОМУ З КРАНІВ В ХМІЛЬНИКУ ТЕЧЕ СМЕРДЮЧА ВОДА

ВОДОКАНАЛ ПОЯСНИВ, ЧОМУ З КРАНІВ В ХМІЛЬНИКУ ТЕЧЕ СМЕРДЮЧА ВОДА
16.02.2016
330x220_528331Після публікації на Громадському форумі Хмільниччини про те, що вода в хмільницькому водогоні досить поганої якості – «смердить чортом і на вкус лайно», вдалося отримати офіційне роз’яснення від хмільницького водоканалу щодо якості питної води.

Саме роз’яснення було розміщене на Офіційному сайті міста Хмільника. Пропонуємо його повний текст:

У місті почастішали випадки людських нарікань щодо погіршення якості питної води. Виконавчий комітет міської ради невідкладно звернувся до дочірнього підприємства «Хмільникводоканал» комунального підприємства «Вінницяводоканал» із проханням прокоментувати ситуацію, на що отримав таку інформацію:
Упродовж останніх днів погіршилась якість питної води по органолептичних властивостях, а саме: запах при 60°. Це пояснюється тим, що, джерело водопостачання є поверхневе - річка Південний Буг, воно піддається впливу різних сезонних кліматичних і гідробіологічних факторів. Так, у січні спостерігався високий вміст аміаку в воді річки Південний Буг, а з потеплінням, коли річка звільнилася від криги, почався активний процес окислення органічних речовин. Таке явище носить сезонний і тимчасовий характер. З підвищенням температури води і випаданням опадів, ситуація покращиться.
При існуючій технології очищення і дезінфекції на водопровідній станції немає можливості ліквідувати в питній воді рибно-болотний запах.
Підприємство має змогу усунути запах риби при гіперхлоруванні води, але ДСанПіН 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» дозволяє залишковий хлор зв’язаний доза якого складає ≤ 1,2 мг/дм3.
Фільтри очистки води на станції водопідготовки завантажені піщаними та гравієвими компонентами до проектної відмітки.
За хімічним і бактеріологічним аналізом питна вода повністю відповідає нормативам ДСаНПіН 2.2.4. 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».


Тобто виходить, що вода має неприємний запах через сезонні фактори. Хоча є підозра, що справа все ж таки в застарілому обладнанні, яке використовується для очистки води.