ЯК ІТАЛІЙСЬКА ПРИНЦЕСА ДОПОМАГАЄ УКРАЇНСЬКОМУ МІСТУ РОЗВИВАТИСЬ
18.10.2021
Влітку цього року команди 5 громад Вінницької області взяли участь у Школі адвокації та партисипації від Київського діалогу.
Після навчання команди подали проєкти на мінігранти спрямовані на адвокацію змін у своїх громадах. Три команди отримали фінансування від Київського діалогу на втілення своїх проєктів.
Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій про те, як просуваються справи у наших команд.
Команда Бару
Передісторія проєкту. Колишній горб Лисуха в селі Барські Чемериси облаштували дерев’яними сходами та оглядовими майданчиками і перейменували у гору Бони Сфорца, на честь засновниці міста Бар Королеви Польщі, Великої Княгині Литовської, Руської і Жемайтської.
Нова туристична локація стала цікавою для відвідування. Але при цьому її стали більше засмічувати, хоча біля підніжжя гори стоять контейнери для сміття. Стали палити багаття в різних місцях, руйнувати дерев’яні конструкції. Прибиранням гори займаються тільки волонтери, але це не дає результату, лише виснажує.
Досліджуючи чому так відбувається визначили такі основні проблеми: низька культура екологічної відповідальності; відсутність освітніх, культурних, розважальних заходів на горі Бони; відсутність мікробізнесу, який зацікавлений утримувати гору в порядку.
Для розв'язання цих проблем вирішили:
Для привернення уваги провели конкурс малюнків, які б мотивували всіх відвідувачів гори Бони не залишати сміття, а зносити його до підніжжя та викидати у сміттєві контейнери.
Найкращі ідеї використали в оформленні сходів та контейнерів для сміття.
Наступною активністю на горі став діалог "Інфраструктура гори Бони Сфорца 2025".
Діалог з молодими та активними жителями громади про те, якою вони бачать гору Бони Сфорца через 4 роки. Це допоможе у плануванні інфраструктури гори Бони з урахуванням інтересів представників мікробізнесу, який буде зацікавлений утримувати гору чистою.
Цікаву історію про польську королеву, італійську принцесу не викладають у школі.
Але вона дуже важлива для громади. Саме тому гора Бони Сфорца привітала і прийняла учасників лекції “Бона Сфорца - засновниця міста Бар”.
Організатори щиро сподіваються, що знаючи цю історію буде більше відповідальності дбати про чистоту гори Бони Сфорца.
Ну і нарешті, підходить час тренінгу "Партисипативний бюджет від А до Я" для місцевих депутатів та працівників Барської ТГ.
Потрібно якомога швидше впровадити у Барській громаді Бюджет участі. Це допоможе отримати фінансування на подальші активності на горі Бони. А також для інших, не менш важливих сфер життя громади.
У всіх цих активностей є одна спільна риса, всі вони завершуються спільним прибиранням гори Бони Сфорца.
Ось так, італійська Принцеса, якій долею судилося стати Королевою Польщі, Великою Княгинею Литовською, Руською і Жемайтською, навіть через віки допомагає своєму місту розвиватись і ставати кращим.
А ми щиро бажаємо нашим активним колегам з Бару, щоб все що вони задумали збулося і їхня гора стала справжнім культурним центром і завжди залишалась чистою і комфортною для своїх гостей.
Проєкт «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах» реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.
Київський діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних і політичних тем, а у 2014 році став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.
У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».
Після навчання команди подали проєкти на мінігранти спрямовані на адвокацію змін у своїх громадах. Три команди отримали фінансування від Київського діалогу на втілення своїх проєктів.
Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій про те, як просуваються справи у наших команд.
Команда Бару
Передісторія проєкту. Колишній горб Лисуха в селі Барські Чемериси облаштували дерев’яними сходами та оглядовими майданчиками і перейменували у гору Бони Сфорца, на честь засновниці міста Бар Королеви Польщі, Великої Княгині Литовської, Руської і Жемайтської.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/ecb79e8a494ebe846c353168b0cfc2b3.jpg?itok=ZiMrzaQ9)
Фото: Тарас Носальський.
Нова туристична локація стала цікавою для відвідування. Але при цьому її стали більше засмічувати, хоча біля підніжжя гори стоять контейнери для сміття. Стали палити багаття в різних місцях, руйнувати дерев’яні конструкції. Прибиранням гори займаються тільки волонтери, але це не дає результату, лише виснажує.
Досліджуючи чому так відбувається визначили такі основні проблеми: низька культура екологічної відповідальності; відсутність освітніх, культурних, розважальних заходів на горі Бони; відсутність мікробізнесу, який зацікавлений утримувати гору в порядку.
Для розв'язання цих проблем вирішили:
- привернути увагу до гори Бони Сфорца, організувавши активності на її відкритій поверхні;
- мотивувати відвідувачів бережно ставитись до гори;
- зробити відвідування більш організованим та цікавим;
- заохотити місцевий мікробізнес проводити свою діяльність на горі;
- запровадити у Барській громаді Бюджет участі.
Для привернення уваги провели конкурс малюнків, які б мотивували всіх відвідувачів гори Бони не залишати сміття, а зносити його до підніжжя та викидати у сміттєві контейнери.
Найкращі ідеї використали в оформленні сходів та контейнерів для сміття.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x853/text_images/ebab07a100b529f88e8c7272877773c1.jpg?itok=nWQlj-JD)
Фото: Сергій Попік
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/803735ec041a78bef2fc5257f7a085df.jpg?itok=-R8N_g-P)
Фото: Тарас Носальський.
Наступною активністю на горі став діалог "Інфраструктура гори Бони Сфорца 2025".
Діалог з молодими та активними жителями громади про те, якою вони бачать гору Бони Сфорца через 4 роки. Це допоможе у плануванні інфраструктури гори Бони з урахуванням інтересів представників мікробізнесу, який буде зацікавлений утримувати гору чистою.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/11419b6a59077fa707f9a5506b51abda.jpg?itok=vrujasgR)
Фото: Оксана Бас
Цікаву історію про польську королеву, італійську принцесу не викладають у школі.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/f37d0e7042cee22b07fb869541ce37b2.jpg?itok=XAXNUQY3)
Але вона дуже важлива для громади. Саме тому гора Бони Сфорца привітала і прийняла учасників лекції “Бона Сфорца - засновниця міста Бар”.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/f9557ea125ffdc4f47b98ec7f1f907b9.jpg?itok=WImI2i6d)
Фото: Оксана Бас
Організатори щиро сподіваються, що знаючи цю історію буде більше відповідальності дбати про чистоту гори Бони Сфорца.
Ну і нарешті, підходить час тренінгу "Партисипативний бюджет від А до Я" для місцевих депутатів та працівників Барської ТГ.
Потрібно якомога швидше впровадити у Барській громаді Бюджет участі. Це допоможе отримати фінансування на подальші активності на горі Бони. А також для інших, не менш важливих сфер життя громади.
У всіх цих активностей є одна спільна риса, всі вони завершуються спільним прибиранням гори Бони Сфорца.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/c214e0521e66d34fcc6911257cb4a840.jpg?itok=hFg4mQtY)
Фото: Сергій Попік
Ось так, італійська Принцеса, якій долею судилося стати Королевою Польщі, Великою Княгинею Литовською, Руською і Жемайтською, навіть через віки допомагає своєму місту розвиватись і ставати кращим.
А ми щиро бажаємо нашим активним колегам з Бару, щоб все що вони задумали збулося і їхня гора стала справжнім культурним центром і завжди залишалась чистою і комфортною для своїх гостей.
Проєкт «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах» реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.
Київський діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних і політичних тем, а у 2014 році став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.
У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».