ЯК ІТАЛІЙСЬКА ПРИНЦЕСА ДОПОМАГАЄ УКРАЇНСЬКОМУ МІСТУ РОЗВИВАТИСЬ

ЯК ІТАЛІЙСЬКА ПРИНЦЕСА ДОПОМАГАЄ УКРАЇНСЬКОМУ МІСТУ РОЗВИВАТИСЬ
18.10.2021
Влітку цього року команди 5 громад Вінницької області взяли участь у Школі адвокації та партисипації від Київського діалогу.

Після навчання команди подали проєкти на мінігранти спрямовані на адвокацію змін у своїх громадах. Три команди отримали фінансування від Київського діалогу на втілення своїх проєктів.

Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій про те, як просуваються справи у наших команд.

Команда Бару

Передісторія проєкту. Колишній горб Лисуха в селі Барські Чемериси облаштували дерев’яними сходами та оглядовими майданчиками і перейменували у гору Бони Сфорца, на честь засновниці міста Бар Королеви Польщі, Великої Княгині Литовської, Руської і Жемайтської.


Фото: Тарас Носальський.


Нова туристична локація стала цікавою для відвідування. Але при цьому її стали більше засмічувати, хоча біля підніжжя гори стоять контейнери для сміття. Стали палити багаття в різних місцях, руйнувати дерев’яні конструкції. Прибиранням гори займаються тільки волонтери, але це не дає результату, лише виснажує.

Досліджуючи чому так відбувається визначили такі основні проблеми: низька культура екологічної відповідальності; відсутність освітніх, культурних, розважальних заходів на горі Бони; відсутність мікробізнесу, який зацікавлений утримувати гору в порядку.

Для розв'язання цих проблем вирішили:

  • привернути увагу до гори Бони Сфорца, організувавши активності на її відкритій поверхні;

  • мотивувати відвідувачів бережно ставитись до гори;

  • зробити відвідування більш організованим та цікавим;

  • заохотити місцевий мікробізнес проводити свою діяльність на горі;

  • запровадити у Барській громаді Бюджет участі.


Для привернення уваги провели конкурс малюнків, які б мотивували всіх відвідувачів гори Бони не залишати сміття, а зносити його до підніжжя та викидати у сміттєві контейнери.

Найкращі ідеї використали в оформленні сходів та контейнерів для сміття.


Фото: Сергій ПопікФото: Тарас Носальський.


Наступною активністю на горі став діалог "Інфраструктура гори Бони Сфорца 2025".

Діалог з молодими та активними жителями громади про те, якою вони бачать гору Бони Сфорца через 4 роки. Це допоможе у плануванні інфраструктури гори Бони з урахуванням інтересів представників мікробізнесу, який буде зацікавлений утримувати гору чистою.


Фото: Оксана Бас


Цікаву історію про польську королеву, італійську принцесу не викладають у школі.Але вона дуже важлива для громади. Саме тому гора Бони Сфорца привітала і прийняла учасників лекції “Бона Сфорца - засновниця міста Бар”.


Фото: Оксана Бас


Організатори щиро сподіваються, що знаючи цю історію буде більше відповідальності дбати про чистоту гори Бони Сфорца.

Ну і нарешті, підходить час тренінгу "Партисипативний бюджет від А до Я" для місцевих депутатів та працівників Барської ТГ.

Потрібно якомога швидше впровадити у Барській громаді Бюджет участі. Це допоможе отримати фінансування на подальші активності на горі Бони. А також для інших, не менш важливих сфер життя громади.

У всіх цих активностей є одна спільна риса, всі вони завершуються спільним прибиранням гори Бони Сфорца.


Фото: Сергій Попік


Ось так, італійська Принцеса, якій долею судилося стати Королевою Польщі, Великою Княгинею Литовською, Руською і Жемайтською, навіть через віки допомагає своєму місту розвиватись і ставати кращим.

А ми щиро бажаємо нашим активним колегам з Бару, щоб все що вони задумали збулося і їхня гора стала справжнім культурним центром і завжди залишалась чистою і комфортною для своїх гостей.

Проєкт «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах» реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Київський діалог – це українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив та створення мережі змінотворців для демократичних перетворень в Україні. Київський діалог стартував у 2005 році як формат міжнародних конференцій із суспільних і політичних тем, а у 2014 році став сприяти розвитку громадських ініціатив у регіонах України.

У Вінницькій області реалізацію проєкту координує громадська організація «ПРАВО».