ЯК ПЕРЕВІРИТИ СТАН ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ АБО ПОДАТИ СКАРГУ ДО ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ? – розповідаємо про новий мобільний додаток

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СТАН ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ АБО ПОДАТИ СКАРГУ ДО ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ? – розповідаємо про новий мобільний додаток
05.11.2020
В одній з публікацій ми розповідали про додаток, який дозволяє подати скаргу до Міністерством екології та природних ресурсів України, якщо виявлено стихійне сміттєзвалище. Але це не єдиний мобільний додаток, який дозволяє подавати скарги при виявленні порушень законодавства про навколишнє середовище.

Сьогодні ми познайомимо вас ще з одним корисним додатком – Ecoinspector 2.

Цей додаток дозволяє відслідковувати стан забруднення повітря, а також подавати скарги онлайн до Державної екологічної інспекції України.

Якщо ви встановите цей додаток (що ми вам дуже радимо) і натиснете на нього, то на екрані мобільного з’явиться ось така картинка:Якщо ви зсунете зображення на екрані праворуч, то система автоматично покаже стан повітря (данні буде взято з найближчого до вас пристрою моніторингу повітря. Для прикладу, в місті Хмільник такий пристрій знаходиться на даху адміністративного приміщення міської ради):Якщо ви зсунете зображення на екрані ліворуч, то система перейде в розділ, який дозволяє підготувати скаргу до Державної екологічної інспекції України:Якщо ви натиснете на кнопку «Зберегти довкілля», то система запропонує вам зробити фото того неподобства, яке ви виявили:Після того, як ви зробите фото (система дозволяє зробити їх не більше трьох) та натиснете «Далі», система автоматично визначить ваше місцезнаходження і позначить на карті те місце, де виявлено порушення природоохоронного законодавства:Після цього вато натиснути кнопку «Що трапилося?» і обрати з запропонованого переліку саме те порушення, яке ви виявили. Це може бути або «Забруднення атмосферного повітря», або «Забруднення/засмічення водного об’єкта», або «Знищення зелених насаджень в населеному пункті» тощо:Після того, як ви оберете вид порушення, система вам поверне до попереднього меню і ви зможете натиснути кнопку «Ініціювати рішення», після чого система автоматично згенерує скаргу до Державної екологічної інспекції України та відправить його на їх електронну адресу:Протягом 30 днів фахівці інспекції здійснять перевірку вказаних в вашому зверненні фактів і, якщо правопорушення підтвердиться – на правопорушників буде складено відповідний акт. В будь якому випадку про результати розгляду вашої скарги вам буде повідомлено на вказану вами при реєстрації електронну адресу.