ЯКІ ПРОБЛЕМИ ТА ПОТРЕБИ ВПО В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ – презентуємо результати соціологічного дослідження

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ТА ПОТРЕБИ ВПО В ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ – презентуємо результати соціологічного дослідження
22.12.2022
Протягом жовтня-листопада 2022 року. В Хмільницькій міській територіальній громаді, проводилося соціологічне дослідження наявних проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в населених пунктах громади.

Опитування внутрішньо переміщених осіб, що переїхали до Хмільницької громади Вінницької області після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, здійснювалось Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» в рамках проєкту «Якісні послуги для внутрішньо переміщених осіб громади».

За інформацією Центру надання адміністративних послуг Хмільницької міської територіальної громади, станом на 20 квітня 2022 року у громаді було зареєстровано понад 7230 внутрішньо переміщених осіб. Мета дослідження полягала в тому, щоб визначити найбільш поширені проблеми та потреби ВПО, аби впровадити нові види послуг для цієї групи, а також розробити та проадвокатувати затвердження Плану інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громади.

Опитування проводилось з 6 жовтня по 22 листопада 2022 року методом особистого інтерв’ю за допомогою мобільних пристроїв (CAPI). Застосовувалась квотна вибірка, де вік, стать, місце проживання та тип житла були квотними параметрами. Для розрахунку квот використовувалась статистика, наявна у міської ради Хмільницької громади.

Усього було опитана 151 повнолітня внутрішньо переміщена особа. З них 111 осіб проживали у м. Хмільник, 40 осіб – у селах громади. 44 особи (29%) мешкали у центрах колективного проживання: гуртожитку, санаторії, базі відпочинку чи іншому приміщенні, відданому під потреби вимушено переміщених осіб. Решта розселились у родичів, друзів, або ж орендували житло.

Усього було опитано 100 жінок та 51 чоловік (66% та 34% відповідно). У вибірці налічується 33 чоловіки у віці до 60 років, 71 жінка до 60 років, а також 18 чоловіків та 29 жінок у віці 60 років та старше.

До збору даних було залучено 6 інтерв’юерів, котрі пройшли попередній інструктаж. Анкету та звіт підготувала соціолог-консультант Марина Шпікер. Візуалізація виконана за допомогою програмного забезпечення DataWrapper1

Пропонуємо ознайомитися зі звітом за результатами проведення соціологічного дослідження.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ