ЯКІСНА ОСВІТА В ГРОМАДІ – ЧЕРЕЗ ЕФЕКТИВНИЙ ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКІСТЮ – в Хмільнику презентували новий проєкт

ЯКІСНА ОСВІТА В ГРОМАДІ – ЧЕРЕЗ ЕФЕКТИВНИЙ ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКІСТЮ – в Хмільнику презентували новий проєкт
02.09.2021
Після проведення адміністративно-територіальної реформи до складу Хмільницької міської територіальної громади увійшло 41 населений пункт, з яких – 40 сільських. На території громади знаходиться 22 загальноосвітні школи, в яких навчається 4754 учні. Причому 4 з цих шкіл знаходиться в місті Хмільнику, а 18 – в сільських населених пунктах. В міських школах навчається 3156 учнів, а в сільських – 1598 учнів. Середня вартість навчання одного учня міської школи становить 21404 гривень, а одного учня сільської школи – 49481 гривень.

Зрозуміло, що рано чи пізно, в громаді постане питання оптимізації мережі навчальних закладів. Але цей процес, якщо брати до уваги досвід інших громад, може бути дуже болісним для громади, що може спричинити виникнення соціальних конфліктів.

Цього можна було б уникнути, якщо максимально залучити представників громадськості до процесу розробки місцевої політики в сфері загальної середньої освіти, а також до розробки Плану оптимізації освітньої мережі в Хмільницькій міській територіальній громаді.

Саме тому громадською організацією «ПРАВО», спільно з посадовцями міської ради, було розроблено проєкт «Якісна освіта в громаді – через ефективний діалог з громадськістю» та представлено на конкурс, оголошений Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», що виконується за сприяння Європейського Союзу. Цей проєкт було підтримано і сьогодні відбулася його офіційна презентація.

Участь в презентації проєкту взяли депутати міської ради, представники виконавчих органів міської ради, експерти громадської організації «ПРАВО», директори шкіл та активна громадськість.На початку заходу заступник міського голови Андрій Сташко повідомив про спільну ініціативу міської влади та громадської організації «ПРАВО». Після чого Голова Ради громадської організації «ПРАВО» детально розповів про проєкт, його мету та завдання, а також про заходи, які планується здійснити впродовж реалізації проєкту. Зокрема він зазначив, що проєкт спрямовано на збільшення впливу громадськості на процеси прийняття рішень щодо оптимізації освітньої мережі в Хмільницькій міській територіальній громаді Вінницької області.Проєктом передбачено проведення моніторингу теперішнього стану освітньої галузі громади, визначення проблемних питань в сфері освіти, проведення зустрічей з усіма зацікавленими сторонами для активізації діалогу та напрацювання пропозицій щодо покращення місцевої політики в сфері загальної середньої освіти, створення робочої групи для розробки відповідних проєктів рішень, а також проведення адвокаційної кампанії з метою врахування Хмільницькою міською радою та її виконавчим комітетом пропозицій щодо покращення місцевої політики під час оптимізації освітньої мережі в Хмільницькій міській територіальній громаді.«Завдяки реалізації проєкту ми плануємо залучити громадськість до діалогу з владою з метою підвищення якості загальної середньої освіти в Хмільницькій громаді, а також зменшити вірогідність виникнення соціальних конфліктів під час оптимізації мережі навчальних закладів громади» –зазначив Віталій Дорох.Після презентації проєкту відбулося його обговорення, до якого долучилися директори шкіл, а також експерти громадської організації «ПРАВО».

Презентація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу (https://tinyurl.com/ywt3yveh), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.