Яким був Рік молоді для хмільничан у 2009 році?

Яким був Рік молоді для хмільничан у 2009 році?
26.01.2010
Нещодавно на офіційному сайті міста Хмільника з’вилася інформація про проведення в нашому місті Року молоді (якщо хтось забув, чи не знав, чи не відчув цього і здивувався – повідомляю: 2009 рік Указом Президента України справді був проголошений Роком молоді).

Так як офіційний сайт має не досконалу структуру, а саме: відсутність можливості коментувати статті, то ми вирішили розмістити цю інформацію без змін на сайті «Громадський форум Хмільниччини», щоб дати молодим людям можливість, звичайно, якщо їх цікавить така інформація, висловити і свою позицію щодо проведення Року молоді в Україні та в нашому Хмільнику зокрема… Отож, висловлюйте свої думки, панове…

«Відповідно до Указу Президента України від 3 липня 2008 року №616/2008 «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді», розпорядження Вінницької обласної адміністрації від 2 листопада 2008 року №471 «Про затвердження заходів з проведення в області у 2009 році Року молоді» відділ у справах сім»ї та молоді Хмільницької міської ради повідомляє, що виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення № 683 від 18.12.2008 р. «Про затвердження заходів з проведення в місті у 2009 році Року молоді».

З метою героїко-патріотичного виховання молоді у Хмільнику упродовж року були проведені та висвітлені на офіційній веб-сторінці міста заходи, присвячені Дню Соборності України, Дню Державного прапора України, Дню Конституції України, Дню Незалежності України, Дню Перемоги, річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, 65-ї річниці визволення Хмільника та Хмільницького району від німецько-фашистських загарбників, 195-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, до 170-річчя від Дня народження Павла Платоновича Чубинського – автора гімну України, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні тощо.

У лютому 2009 року молоді хмільничани мали нагоду зустрітись із молодим сподвижником із Волині Русланом Теліпським - сміливим учасником понад тисячокілометрової пішої ходи «Тарасів дороговказ», шлях якої пролягав із Луцька до Канева у серпні-вересні минулого року з нагоди 17-річниці Незалежності України. У червні 2009 року активні представники учнівської молоді мали можливість взяти участь в науково-теоретичній конференції, присвяченій 360-річчю перебування Богдана Хмельницького у місті Хмільнику, а у вересні - стати учасниками тематичної зустрічі за «круглим столом» «Народний Рух України за перебудову: історія та сучасність», присвяченої 20-ій річниці створення Народного Руху України за перебудову.

Задля вивчення «мікроклімату» у міському молодіжному середовищі сектором з питань внутрішньої політики був підготовлений текст-опитування під назвою «Які думки побутують у міському молодіжному середовищі?», із яким «молоді» відвідувачі офіційного веб-сайту міста-курорту мали нагоду ознайомитись та відповідати на запитання /текст опитування та результати подані нижче. Які думки побутують у міському молодіжному середовищі?

маю чимало можливостей для власної самореалізації 1.32 %
не можу повноцінно втілювати в життя власні плани

через організаційні негаразди / відсутність належної

освіти, коштів, приміщення тощо 5.26 %

не вдається успішно адаптуватись на міському ринку праці 2.63 %

непокоять питання забезпечення житлом 7.24 %

недостатньо розвинута мережа місць для проведення дозвілля молоді 13.16 %

спостерігається низька ініціативність серед молоді 53.29 %

молодіжний рух не знаходить потрібної підтримки у влади 7.89 %

налагоджений молодіжний діалог із владою міста 5.92 %

соціальне самопочуття молоді в місті характеризується

наявною стабільністю 3.29 %

За сприянням відділу у справах сім»ї та молоді міської ради було організовано та проведено в місті такі загальноміські заходи, як:

- конкурсно-розважальна програма до Дня святого Валентина «На крилах любові» за участю навчальних закладів та активної молоді міста. Приємним було те, що членами журі цього року були голови громадських молодіжних організацій, а також спеціаліст відділу у справах сім»ї та молоді м. Тульчина Лариса Крисюк.

- до Дня Гумору був проведений двохденний фестиваль КВНу «Молодіжна планета». Тема цікава тим, що вона розглядалась як пошук, підтримка, спрямування і самореалізація творчо обдарованої молоді. І, як засвідчив подальший хід фестивалю, мети було досягнуто.

Впродовж двох днів любителі гумору мали змогу спостерігати за виступами таких команд, як «Небезпечна зона» (СЗШ №1), «Сидориха рулить» (СЗШ №2), «Королі нічного міста» (СЗШ №3), «П’ятий елемент» (СЗШ №4), «Тікіт» (Аграрний центр професійно-технічної освіти) та «Восьмий колір» (збірна команда молоді міста, переважна більшість якої посадові особи міської ради)

Як гру окремої команди зі своїм доволі оригінальним стилем можна було виділити ведучих – учасників команди «Вінницькі перці» Олександра Теренчука, Дмитра Голубєва та лідера хмільницького КВНу Дениса Горобчука.

В усіх заходах участь беруть активні молоді люди, молодіжні вокальні, вокально-інструментальні, танцювальні колективи.

За сприянням відділу у справах сім»ї та молоді міської ради в березні було організовано міський дитячо-юнацький естрадний конкурс «Музична парасолька», переможці якого взяли участь в аналогічному обласному конкурсі, де наймолодша учасниця здобула третє місце в у своїй віковій категорії та представляла наше місто у півфіналі обласного конкурсу 11 квітня.

Відділ співпрацює з такими молодіжними громадськими організаціями як: «Молода Фортеця», метою якої є формування активної суспільно-відповідальної позиції молоді, залучення її до участі у вирішенні проблем своєї громади, за для того, щоб молодь в теорії та на практиці оволодівала принципами демократичного громадянського суспільства, залучення молоді до участі в місцевому самоврядуванні, підвищенню культурно-освітнього рівня молоді та її змістовного дозвілля, «Право», метою якої є розвиток територіальних громад, дієва комунікація між владними, бізнесовими та громадськими структурами та «Молодіжна рада», робота якої в основному спрямована на організацію спортивно-масових заходів.

В лютому 2009 р. відділом спільно з вищевказаними організаціями було проведено засідання «круглого столу» на тему «Створення та налагодження ефективної діяльності молодіжного дорадчо-консультативного органу» та розроблено певний «план дій», який передбачає декілька логічно пов’язаних між собою етапів.

В червні поточного року в місті проведена концертно-розважальна програма «Як гарно бути молодим» за участю молодих співаків міста та святкова дискотека до Дня молоді.

Молодь міста брала участь в обласному конкурсі «Молода людина року», де депутат міської ради та

голова міської молодіжної громадської організації «Молодіжна рада» Віктор Гричанюк отримав перемогу в номінації «Краща молодіжна ініціатива року» та 4 молоді людини

(Олександр Гребенюк- вихованець спортивного клубу «Богатир», Наталія Онофрійчук - юний еколог СЗШ №1, Оксана Шемета – завідуюча гінекологічним відділенням Хмільницької ЦРЛ , Андрій Бялківський - спеціаліст відділу у справах сім»ї та молоді Хмільницької міської ради) були нагороджені почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, а також були присутні на урочистій церемонії нагородження з врученням цінних подарунків та почесних грамот.

27-28 червня два лідера міської молодіжної громадської організації «Молодіжна рада» приймали участь в обласному молодіжному форумі «Активній молоді – активний рік», де розроблялись пропозиції до проекту Обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2010-2015 роки.

Відділом було організовано та проведено :

- 12.09.09 конкурс дитячого малюнку «Спорт – це сила» до Дня фізичної культури та спорту;

- 22.09. велопробіг, приурочений до Дня міста та Всесвітнього дня без автомобілів в якому взяло участь 200 чол.;

- 23.09.09 активна молодь міста організувала екологічну акцію «Чистий замок»;

- 24.09.09 Квест-гру «ЗДОРОВенний Хмільник», мета якої пропаганда здорового способу життя.

- 25.09.09 відбувся творчий вечір «Ми хмільничани», на якому молодь читала вірші, співала пісні про рідне місто.

- 26.09.09 конкурс малюнка «Моє рідне місто»

- 26.10.09 міські інтелектуальні ігри «Що?Де?Коли?».

З 27 по 30 жовтня 2009 року в Палаці мистецтв "Зоря " м. Вінниці проводився ХУІ відкритий Кубок області з інтелектуальних ігор. За сприянням відділу у справах сім"ї та молоді міської ради в ньому брала участь збірна команда учнів нашого міста.

У відбірковому турі гри брали участь 48 команд, з яких 44 команди м. Вінниці, 2 - з Жмеринського району та 1 з м. Хмільника.

Наступного дня фіналісти змагалися за правилами гри "брейн-рингу". Успішно пройшовши 1/8 та 1/4 фіналу, команда міста разом із 4 командами вийшла у півфінал.

На третій день ерудити нашого міста, успішно пройшовши півфінал, разом з командою «Унікс» вийшли у фінал.

Враховуючи те, що суперником у фіналі була команда учнів, які постійно відвідують гуртки з інтелектуальних ігор, приємно відмітити, що наша команда посіла 2 місце.

В грудні місяці відбулося ряд новорічних екскурсійних поїздок. Перша – до м. Вінниці, під час якої для

дітей була організована новорічна вистава «Дванадцять місяців» в музично-драматичному театрі ім.. Садовського і, звичайно, новорічні дарунки. Наступні дві поїздки, були до м. Києва. Діти побували в Домі кіно де їх зустріли казкові герої, які проводили різні конкурси ігри, розваги, на новорічному дійстві також були вручені новорічні дарунки. Незабутні враження залишилися від вечірнього новорічного Майдану Незалежності.

У 2009 році було проведено такі спортивно-масові заходи, як:

1. Дзюдо (юн., дівч.)

2. Гандбол (юн.)

3. Вільна боротьба (юн.)

4. Бадмінтон (юн.,дівч.)

5. Волейбол (юн.)

6. Н/теніс (юн., дівч.)

7. Футбол (дівч.)

8. Футбол (юн.)

9. Легка атлетика (юн.,дівч)

Збірні команди міста прийняли участь в основних змаганнях року – V літніх юнацьких спортивних іграх Вінницької області, присвячених Року молоді в Україні, де футбольна команда дівчат зайняла друге місце.

Заходи з популяризації здорового, активного та безпечного способу життя :

- Міська програма забезпечення профілактики ВІЛ/СНІДу, наркоманії в молодіжному середовищі на 2007-2010 роки;

- Засідання Координаційної ради з профілактики ВІЛ/СНІДу наркоманії;

- Надання соціально-медичних, психологічних, інформаційних послуг наркозалежним і ВІЛ-інфікованим;

- Тренінги «Сходинки до здоров»я» для учнів навчальних закладів;

- Міські акції «Молодь проти СНІДу», «Я пам’ятаю. А ти?» до Дня боротьби зі СНІДом, Дня пам’яті померлих від СНІДу;

- Розробка та поширення соціально-рекламної інформації щодо запобігання соціально-небезпечним хворобам у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику, подолання їх наслідків, формування навичок здорового способу життя;

- Здійснення інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики ВІЛ/СНІД, наркоманії, вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління серед дітей в пришкільних таборах;

- Підготовка волонтерів серед учнів навчальних закладів для роботи,

пов’язаної з підвищенням рівня обізнаності дітей та молоді стосовно

ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до хворих на

ВІЛ/СНІД;

- Здійснення соціального супроводу прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу, надання психологічних, педагогічних, інформаційних послуг батькам та дітям;

- Тренінги «Порушення прав дитини в контексті домашнього насильства» для учнів 8-их класів СЗШ та учнів 1-го курсу професійних ліцеїв;

- Здійснення соціального інспектування та соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися у кризовому стані;

- Організація роботи Консультативного пункту в пологовому відділенні та жіночій консультації ЦРЛ для молодих сімей, які очікують народження дитини, з метою здійснення соціальної роботи , спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальної підтримки вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми;

- Надання соціальних послуг та здійснення соціального патронажу дітей та молоді, які засуджені без позбавлення волі, або звільнені з місць позбавлення волі;

- Організація роботи соціальної Школи для підлітків та їх батьків з метою надання допомоги у подоланні проблем підліткового віку;

- Проведення благодійних акцій до Міжнародного дня захисту дітей, Міжнародного дня інваліда, Новорічних та Різдвяних свят;

- Участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції «Почуйте всі!» щодо допомоги дітям з вадами зору;

- Крулий стіл «Розвиток та функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

- Крулий стіл «Розвиток та функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

У місті створені всі умови для формування тематичного простору для молоді: у міськрайонній газеті «Життєві обрії» запроваджена молодіжна тематична рубрика «2009 – рік молоді». На офіційному веб-сайті міста систематично розміщуються оголошення щодо проведення заходів для молоді, а також висвітлюються заходи за участю молодих хмільничан».

Інга Степанюк –

начальник,

Андрій Б»ялківський –

спеціаліст

відділу у справах сім»ї та молоді

Хмільницької міської ради