ЗАПРОШУЄМО НА ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТАТУТУ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

ЗАПРОШУЄМО НА ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТАТУТУ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!
06.10.2020
Запрошуємо обговорити проект Статуту Хмільницької міської територіальної громади, яке відбудеться в четвер, 8 жовтня.

Місце проведення – конференц-зала Хмільницької міської ради.

Початок – о 14.00.

До участі запрошуються члени робочої групи, яка опікувалася розробкою проекту Статуту, представники громадських організацій, а також активні громадяни.

Захід відбудеться в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Варто зазначити, що експерти громадської організації «ПРАВО», в рамках проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», проаналізували діючу редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експертами проекту було розроблено пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства, які було надіслано на ім’я Хмільницького міського голови.

Розпорядженням міського голови було створено відповідну робочу групу, члени якої дійшли висновку в недоцільності коригування чинної редакції Статуту громади, погодившись, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

Експертами громадської організації «ПРАВО» було проведено аналіз Методичних рекомендацій та підготовлено проект Статуту Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, а також коментарі до норм Статуту, які потребують додаткових консультацій з представниками всіх цільових груп (міським головою, депутатами міської ради, старостою, інститутами громадянського суспільства, громадськості тощо).

 

».