Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

19.09.2011

Чергові кроки до розвитку самоорганізації в Хмільнику

Нещодавно виконавчим комітетом Хмільницької міської ради було затверджено Методичні рекомендації щодо легалізації органів самоорганізації населення в місті Хмільнику. Методичні рекомендації були розроблені за наслідком громадської експертизи, яку було проведено громадською організацією «ПРАВО» та запропоновано для затвердження виконавчим комітетом.

Але пропозиція затвердити Методичні рекомендації не єдині, які було напрацьовано за результатом громадської експертизи. Були ще дві, а саме:

  1. Створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники громадської організації «ПРАВО», громадської організації «Молодіжна Рада», представники виконавчих органів Хмільницької міської ради, яка б розробила документ, яким би визначалися заходи щодо розвитку в Хмільнику органів самоорганізації населення, а також окреме положення про органи самоорганізації населення в місті Хмільнику;
  2. Провести роз’яснювальну роботу серед представників органів самоорганізації населення міста Хмільника щодо легітимності створення та легалізації будинкових та вуличних комітетів, які діють на території міста Хмільника.

Першу пропозицію, на превеликий жаль, було міською владою проігноровано. Але щодо другої пропозиції, то вона цілком врахована. Своїм розпорядженням «Про проведення заходів щодо легалізації органів самоорганізації населення», міський голова затвердив план заходів та відповідальних за їх виконання щодо покращення ситуації з органами самоорганізації населення в нашому місті. Ось текст цього розпорядження:

«З метою проведення легалізації органів самоорганізації населення, враховуючи посилення їх ролі у вирішенні питань місцевого значення та активізації діяльності цих представницьких органів, керуючись ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

 1. Провести збори вуличних та будинкових комітетів з метою легалізації органів самоорганізації населення, що діють у місті Хмільнику, до 31 грудня 2011 р.
 1. Закріпити за кожним із працівників виконавчих органів міської ради відповідний орган самоорганізації населення (вулицю , будинок), що діють у м.Хмільнику, під особисту відповідальність (додається).
 1. Відділу організаційно – масової роботи забезпечити відповідальних працівників відповідними матеріалами та пакетом документів, що необхідні для проведення процедури легалізації органів самоорганізації населення.
 1. Відповідальним працівникам виконавчих органів міської ради повідомити про результати проведеної роботи керуючого справами виконкому міської ради А.Барабана та подати до відділу організаційно – масової роботи передбачений законодавством пакет документів для підготовки відповідних проектів рішень.
 1. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на керуючого справами виконкому міської ради А.Барабана».

Нагадуємо, що під час проведення громадської експертизи були виявлені такі невідповідності в діяльності виконавчого комітету Хмільницької міської ради щодо виконання своїх повноважень для забезпечення умов легалізації органів самоорганізації населення в місті Хмільнику:

 • Згідно наданої інформації за період з 11 липня 2001 року по квітень 2011 року в Хмільнику було створено 90 органів самоорганізації населення, з них 58 вуличних та 32 будинкових комітети;
 • Хмільницькою міською радою надано дозвіл на створення лише трьох органів самоорганізації населення – двох будинкових та одного вуличного комітету (рішення Хмільницької міської ради №516 «Про надання дозволу на створення органів самоорганізації населення в місті Хмільнику» від 21 травня 2009 року). На нашу думку, створення та легалізація інших 87 органів самоорганізації населення відбулися з порушенням статті 140 Конституції України, а також статті 9 Закону України «Про органи самоорганізації населення», що ставить під сумнів легітимність їх діяльності. Також потребує дослідження ситуація з органами самоорганізації, які були створені до 11 липня 2001 року;
 • Виконавчим комітетом Хмільницької міської ради не затвердженні Методичні рекомендації щодо легалізації органів самоорганізації населення в місті Хмільнику, що є порушенням частини 12 статті 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення».

Керуючись вищевикладеним можна зробити висновок, що в місті Хмільнику не створені умови для розвитку органів самоорганізації населення, а існуючі органи самоорганізації населення є нелегітимними.

One Comment on “Чергові кроки до розвитку самоорганізації в Хмільнику

Віталій
05.10.2011 at 10:50

Це – до теми. Кому цікаво:
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=47674

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *