Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.03.2011

Чергові особливості регуляторної політики в Хмільнику…

В останньому номері «Життєвих обріїв» було розміщено  матеріал під назвою «Автоперевізників  визначено». Стосувався цей матеріал організації пасажирських перевезень в місті Хмільнику, зокрема можливості запровадження нових маршрутів або зміни напрямків руху існуючих.

В статті зокрема  говорилося, що до виконавчого комітету надходять численні звернення громадськості  з пропозиціями переглянути маршрути руху за якими здійснюються пасажирські  перевезення.

Якщо коротко, то виконавчий комітет Хмільницької міської ради запевняє, що перегляд маршрутів є неможливим, так як «призведе до порушення умов договору»  між виконавчим комітетом та перевізниками.

Також стаття містить  роз’яснення, що перегляд маршрутів  руху, тобто вносити зміни до маршрутів, стане можливим лише в 2 півріччі 2015 року.

В мене виникло  питання: а чи справді це так? Чи справді  Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (а саме на нього посилається виконком) не дає можливості втрутитися в ситуацію, змінивши певне рішення, якщо воно не відповідає запитам членів територіальної громади? Адже цей Закон діє на принципах ефективності та збалансованості інтересів, тобто забезпечення  у  регуляторній діяльності балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян (!!!) та держави. І якщо «до виконавчого комітету надходять численні звернення від громадськості», то чи не порушений цей баланс інтересів?

Відкрию велику таємницю: Закон справді передбачає таку можливість. Зокрема частина 7 статті 1 визначає таку процедуру, як «перегляд регуляторного акта», пояснюючи, що це заходи, спрямовані на приведення  регуляторним органом прийнятого ним регуляторного акта у відповідність з принципами державної регуляторної політики (як я вже наголошував, що одним з принципів є збалансованість інтересів. Якщо баланс порушено – читаємо трішки вище…).

Про це говорить також стаття 5 «регуляторного» Закону, зазначаючи, що забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає перегляд регуляторних актів…

Є ще одна цікава норма, на яку вказує стаття :6 Закону, що, наприклад,  консультативно-дорадчі органи мають право подавати до регуляторних органів пропозиції про необхідність підготовки проектів регуляторних актів, а також про  необхідність їх перегляду…

То чому ж  позиція міськвиконкому така однозначна? Чи можливо саме в нього немає механізмів, щоб ініціювати перегляд рішення, яким затверджено маршрути та внести до такого рішення зміни?

Відповідь на це питання дає стаття 11 вже кілька раз згаданого мною Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Цитую:

«Стаття 11. Перегляд регуляторних актів.

Перегляд  регуляторного акта здійснюється:

– на підставі  аналізу  звіту  про відстеження результативності

цього регуляторного  акта;

– за ініціативою регуляторного органу, який прийняв відповідний

регуляторний  акт…»

Тобто Закон  вказує на можливість внесення змін до рішення, яким встановлюється маршрут руху і не вводить жодних часових обмежень щодо неможливості його перегляду. Можливо такі обмеженні існують в інших нормативно-правових актах, але, на жаль, в статті немає жодного на них посилання…

… Це вже не перше таке «непорозуміння», яке випливає з офіційної позиції виконавчого комітету Хмільницької міської ради. Свого часу в «Життєвих обріях» та на Офіційному сайті міста Хмільника з’явилося запевнення, що ОСББ виконуватимуть функції органів самоорганізації населення. Тоді мною був підготовлений та розміщений на цьому сайті матеріал, який роз’яснював принципову різницю між ОСН та ОСББ. Але жодної реакції на ту публікацію з боку місцевої влади так і не було.

Тому прошу  Івана Сотника, як фахівця в питаннях маршрутних перевезень, дати офіційне роз’яснення позиції виконавчого комітету Хмільницької міської ради стосовно можливості зміни маршрутів пасажирських перевезень… У випадку, якщо Ви, пан Сотник, не вповноваженні це зробити, прошу дати роз’яснення з позиції посадової особи місцевого самоврядування, до обов’язків якої входить вирішення саме цих питань… Заздалегідь вдячний…

7 Comments on “Чергові особливості регуляторної політики в Хмільнику…

Віталій
30.03.2011 at 09:20

Пане Сотник! Відсутність Вашої реакції на мою пропозицію прпокоментувати позицію міськвиконкому я можу розцінити, як ігнорування. Ще раз пропоную прокоментувати ситуацію, що склалася. В іншому випадку мені доведеться звернутися з інформаційним запитом на імя міського голови. Але я не хочу крові, а просто хочу інформації стосовно важливого для мене питання… Тож прошу…

Sofia
30.03.2011 at 10:02

Який ви жорстокий пане Віталію! Насправді це питання хвилює багатьох хмільничан, тому нам просто необхідно отримати цю інформацію.

Козарлюга
30.03.2011 at 11:07

Особисто ходжу пішки, але все таки… Мені цікаво, яку таку громадськість цікавить перегляд маршрутів руху? Хіба місту потрібні ще маршрути? А варіант чи захоче хтось “тримати” неприбутковий маршрут Ви розглядали??? Насильно не заставиш. Мені особисто хотілося б, щоб трамваї в Хмільнику ходили, то що з того? Хоча я не фахівець в питаннях перевезень, але дещо розуміюсь в питаннях рентабельності. Так от, кожен бізнес в тому числі перевезення, повинен приносити прибуток, коли цього не відбувається а затрати зростають, то відпадає доцільність у підтриманні діяльності даного бізнесу. А щодо втручання влади, так вже навтручались, що сотнями тисяч патенти здають, а Ви закликаєте до цього ще й на місцевому рівні!!!

Sofia
30.03.2011 at 12:35

Можливо, нові маршрути в Хмільнику і непотрібні, але деякі з их, що є вдосконалити не завадило б. Візьмемо для прикладу довгу вулицю Карла Маркса (Паралельна до вул. Івана Богуна.). Через неї проходять 5-ки і 4-ки. Але ці маршрутки їдуть лише в один бік. Тобто, на роботу люди їдуть, а з роботи йдуть пішки, або ж об’їжджають третю частину міста. А це займає їхній час і створює незручності, тому, що п’ятірки і четвірки в нас переважно старенькі газельки, і в них люди їдуть набитком.
Населення у тому мікрорайоні доволі пристойна кількість.

Козарлюга
30.03.2011 at 13:41

Згоден людей там пристойна кількість, але вранці на роботу і вечері з роботи, а вдень пусті маршрутки будуть їздити? Бензин зараз не дуже дешевий, а на 100 км та сама маленька газелька вживає мінімум 16 літрів (це мінімум), по 9,2 (рахую 92-й)це 147 гривень, а це 3 круги всього повних,а ще треба ремонтувати її, з/п водію платити – то чи вигідно пусту маршрутку ганяти???

Sofia
30.03.2011 at 14:08

Ну, можна напрклад, пустити додаткову маршрутку вранці і ввечері, а вдень зекономити. Хоча в обідню пору наші мрашрутки не дуже порожні.

Віталій
30.03.2011 at 20:20

Питання в позиції міськвиконкому – навіщо свідомо поширювати дезінформацію? я обгрунтував, причому привівши статті закону, що перегляд регуляторних актів можливий. і не варто чекати 2015 року. Якоїсь відповіді чи коментаря пана Сотника я так і не почув… Питання не в зміні маршрутів (хоча це питання скоро все одно буде підніматися). Питання в дотриманні законності. А з цим в місцевої влади поки-що не дуже…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *