Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

27.03.2011

Чого українці бояться найбільше : п’ятірка загроз

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у березні 2011 року, п’ятірку найбільших загроз для країни формують: економічний занепад країни (назвали 53% респондентів), ріст безробіття (47%), знецінення гривні (23%), свавілля влади (23%) та деградація населення (18%).

Далі у рейтингу загроз: погіршення медичного обслуговування (15%), ріст злочинності (13%), екологічні катастрофи (13%), масова міграція українців закордон (11%), розкол країни (9%), демографічна криза (9%), можлива втрата незалежності (9%), загроза громадянської війни (8%), погіршення рівня освіти (7%).

Крім того, 6% опитаних бояться загрози втратити контроль над українською ГТС, 5% – антиконституційного перевороту, 3% – військової загрози з боку Росії, 2% – загрози тероризму, 1% – військової загрози з боку Заходу.

Лише 2% опитаних українців не відчувають жодних загроз.

ТЕНДЕНЦІЇ:
За рік (попереднє опитування проводилось у березні 2010 року) серед громадян України дещо зменшилось відчуття загрози економічного занепаду – з 56 до 53%. Тенденція притаманна для усіх регіонів, крім Донбасу, де кількість опитаних громадян, що бояться економічного занепаду, навпаки зросла з 60 до 67%.
Також зменшилось відчуття загрози екологічних катастроф (з 15 до 13%), розколу країни (з 14 до 9%), втрати контролю над ГТС (з 8 до 6%), антиконституційного перевороту (з 8 до 5%).
Натомість за рік громадяни стали більше боятися росту безробіття (з 42 до 47%), деградації населення (з 16 до 18%), масової міграції українців за кордон (з 7 до 11%), демографічної кризи (з 6 до 9%), загрози громадянської війни (з 5 до 8%), погіршення рівня освіти в країні (з 5 до 7%).
Як і рік назад чверть опитаних українців відчувають загрозу знецінення гривні і свавілля влади, майже кожен шостий – погіршення рівня медицини та росту злочинності.

На Заході країни найбільше зросло відчуття загрози росту безробіття, свавілля влади, деградації населення та екологічних катастроф. Зменшилось – знецінення гривні, розколу країни, втрати незалежності, військової загрози з боку Росії.
В Центрі найбільше зросло відчуття загрози росту безробіття, погіршення медичного обслуговування, масової міграції українців за кордон, демографічної кризи, загрози громадянської війни, погіршення рівня освіти.

Зменшилось – знецінення гривні, свавілля влади, росту злочинності, розколу країни.
На Півночі найбільше зросло відчуття загрози росту безробіття та знецінення гривні, зменшилось – екологічних катастроф та розколу країни.

На Сході найбільше зросло відчуття загрози росту безробіття, погіршення медичного обслуговування та рівня освіти, зменшилось – свавілля влади, деградації населення.
На Півдні найбільше зросло відчуття загрози погіршення медичного обслуговування, деградації населення та загрози громадянської війни. Зменшилось – свавілля влади, розколу країни та військової загрози з боку Заходу.

На Донбасі найбільше зросло відчуття загрози знецінення гривні, росту злочинності та демографічної кризи. Зменшилось – екологічних катастроф.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%.
Терміни проведення дослідження: 4 – 14 березня 2011 р.

Розподіл областей:
Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Джерело : Соцiологiчна група “Рейтинг”

5 Comments on “Чого українці бояться найбільше : п’ятірка загроз

Козарлюга
29.03.2011 at 19:40

Одним словом, як казав хтось з класиків – “за що боролись на те й напоролись” або вислів, який якнайкраще відтворює сумну реальність – “Покращеня життя вже сьогодні”))) А боятись нема чого, більшість процесів вже відбуваються, а народ сидить і думає “тільки б не війна”, хоча це єдино можливий вихід скинути злочинну хунту, яка всім заправляє…

Віталій
30.03.2011 at 09:16

Щоб привести до влади іншу?

Козарлюга
30.03.2011 at 10:49

А я ні до чого не закликаю, просто констатую факти! Ваш коментар з розряду тих (“А раптом стане ще гірше”, “Всі вони одним миром мазані”, “Моя хата скраю”, “Потрібно перетворення здійснювати демократичним шляхом, і по закону”) Не потрібно створювати прецедент для полеміки на цю тему, більшість людей і так бачать реальний стан речей!!!

Віталій
30.03.2011 at 20:28

проблема в тому, що більшість людей НЕ БАЧАТЬ справжньої проблеми))) Більшість просто чекає чергового справедливого батюшку царя, який прийде й все вирішить, дасть якусь подачку, чи наділить якоюсь пільгою…
А щодо позиції “Моя хата з краю” то це просто життєве кредо 90% українців…

Волошка
30.03.2011 at 21:07

Таке життєве кредо потрібно міняти, а то так і не зміниться нічого на нашій “Богом забутій землі”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *