Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.09.2017

ЧОМУ ХМІЛЬНИК НІЯК НЕ МОЖЕ ПОЗБУТИСЯ ПАМ’ЯТОК РАДЯНСЬКОГО МИНУЛОГО?

Попри те, що «закон про декомунізацію» було прийнято ще в 2015 році, курортний Хмільник ніяк не може позбутися пам’яток радянського минулого.

Підтвердженням цього є здоровенна стела з зображенням будьонівця, яка бовваніє в самому центрі міста, поряд з адміністративними будівлями.

Нещодавно там почалися роботи з встановлення пам’ятного знаку героям Небесної сотні, але будьонівця, скоріш за все, планують залишити на своєму місці.

Громадська організація «ПРАВО» звертається до міської влади та просить переглянути власну політику щодо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Також, зважаючи на те, що це не поодинокі випадки нехтування виконанням закону в місті, зважаючи на те, що «прізрак комунізму» до цих пір бродить Хмільником, громадська організація «ПРАВО» оголошує акцію «Полювання на привидів комунізму».

Кожен, хто має фотоапарат, може сфотографувати якусь пам’ятку радянської епохи, що не встигли змінити чи знищити: пам’ятник, назву вулиці, будь-яких радянських символів тощо. Іншими словами все, що так чи інакше має відношення до радянської доби та не було прибрано на виконання закону. Всі матеріали буде проаналізовано та направлено на розгляд комісії, що діє при міськвиконкомі та мала б опікуватися декомунізацією Хмільника.

Фото можна надсилати на електронну адресу: pravo.ngo@gmail.com

Прохання додавати короткий опис, щоб було зрозуміло, де зроблено фото.

24 Comments on “ЧОМУ ХМІЛЬНИК НІЯК НЕ МОЖЕ ПОЗБУТИСЯ ПАМ’ЯТОК РАДЯНСЬКОГО МИНУЛОГО?

Мік
08.09.2017 at 21:28

А історію варто пам”ятати!

Віталій
08.09.2017 at 22:08

А хто закликає її забувати?))) Потрібно памятати! Без цього ніяк! Потрібно памятати, про всі злочини, які вчинила радянська влада. І це – навіть не має обговорюватися)))

Veronika
08.09.2017 at 23:23

пам”ятати і поклонятися- дві різні речі!

Мік
08.09.2017 at 23:34

Радянська влада, а не могильні камені радянської влади

Партизан
09.09.2017 at 06:50

може пора вже почути і думку громади, а не тільки ‘експертів’ ГО’Право’.Адже це памятник не конкретній особі радянського періоду, а цілій епосі нашого життя.

Віталій
09.09.2017 at 08:54

Ну а до чого тут взагалі експерти громадської організації “ПРАВО”?))) Це акція, для всіх містян, а не для експертів))). Саме членам територіальної громади пропонується долучитися до акції, а всі відзняті матеріали будуть передані комісії з декомунізації, яка дакож, до речі, складається з членів територіальної громади))), Так що все норм))).
Отже, панове, фотоапарати в руки, і нумо полювати на привидів комунізьма!)))

Віталій
09.09.2017 at 09:08

До речі, щодо епохи Вашого життя, пане Партизане. Законом про декомунізацію радянську епоху прирівняно до фашистського. Тобто, між ними не існує принципової різниці. Ще раз наголошую – це визначено законом, а не є особистою моєю думкою чи думкою експертів громадської організації “ПРАВО” (нижче я дам цитату з закону). От ви уявляєте десь в Німеччині табличку з назвою вулиці, наприклад, Гітлєрштрасе? А чому ж в нас на податковій висить тадличка з назвою “вул. Лєніна”? Ви десь уявляєте в Німеччині пам’ятник нациським штурмовикам, з свастиками і т.д.? А чого ж в центрі міста має стояти будьонівець?
А тепер обіцяна цитата з закону. Порівняйте те, що говориться про радянську добу і те, з тим, що говориться про нацистів.

Стаття 2. Засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

1. Комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів, заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та у зв’язку з цим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

2. Націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з расових, етнічних мотивів, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та у зв’язку з цим, спираючись на встановлені Нюрнберзьким міжнародним військовим трибуналом 1945-1946 років факти, засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

Стажор
09.09.2017 at 09:16

Але а усьому цьом винен Редчик!!!
Чому він не виконав вимоги закону?
Притягнути його до відповідальності негайно!!!

Віталій
09.09.2017 at 09:26

Там трішки не так в законі. Там на міського голову справді було покладено левову частину відповідальності. Якщо рада не перейменовувала, наприклад, вулиці, то це мав зробити міських голова. Якщо міський голова цього не робив – це мав робити голова обласної адміністрації.
Але міський голова точно не мав ходити і міняти таблички з застарілими назвами вулиць)))
Хоча, якщо виникне у Вас, пане, Стажор, непереборне бажання притягнути Рендчика до відповідальності – хто Вам заважає? Пробуйте!)))

Сrazy Dog
09.09.2017 at 12:31

Якщо чесно даний пам’ятник особисто мені нічим очі не коле… Мені цікаво пане Віталій чому Ви так активно не приймали участь коли скидали пам’ятники леніну а лише стояли осторонь та спостерігали?

Віталій
09.09.2017 at 14:24

Ну я й зараз активно не скидаю й цей пам’ятник, якщо Ви помітили))). Тут інше питання: чому ті, хто скидали Лєніна, так і не помітили будьонівця?)))

Тарас
09.09.2017 at 20:28

Могили мають бути на цвинтарі.

Віталій
10.09.2017 at 16:37

От і мені цікаво якщо скинули Леніна от і цей пам’ятник прибрати треба було би закон для всіх один

Сергій
10.09.2017 at 21:19

Віталій в цей час хотів це зробити гуманним способом. Почекали б трішки,то зняли б того Лєніна і не було б проблем.

Волонтер
12.09.2017 at 11:00

Як намене я би цей памятник переніс і поставив його біля Меморіалу воїнам-хмільничанам, загиблим у Другій світовій війні, там якраз є місце для нього і ніхто би не говорив що ми памятника не хочимо викинути ітд.

Володимир
13.09.2017 at 00:02

Якось усе однобоко, потрібно забрати та зруйнувати “хрущовки”, бараки, склади, школи та санаторії, забрати квартири, видані при комуністах, зруйнувати все та побудувати своє… Якось так виходить

Віталій
13.09.2017 at 08:30

Шановний пане Володимире!))) А де ви в законі бачили про хрущовки і т.д.? Закон встановлює чіткий перелік всього того, що має бути демонтовано, а також чітко визначає, чого чіпати не можна. Тому пропоную спочатку ознайомитися з вимогами (САМЕ ВИМОГАМИ), а потім писати вже про хрущовки)))

Гость
17.09.2017 at 22:23

Ви помітили памятник, а коли писали наступну замітку про кирниці то згадали вулицю Комсомольську, Куйбишева, Червоного Козацтва. То чому Ви не помічаєте свої помилки??????

Віталій
18.09.2017 at 09:09

Перепрошую, а в чому помилка автора матеріалу?))) Саме такі назви вулиць були вказані на Офіційному сайті міста і автор про це зазначив в останньому абзаці публікації про криниці)))

Партизан
18.09.2017 at 16:53

вчора проходив повз памятник, хмільничанам загиблим на фронтах ВВВ на площі Перемоги, і звернув увагу, що на каска і безкозирках знаходиться символ комуністичного минулого ‘красная звєзда’. Віталію, що робити, демонтувати повністю чи обмежитись тільки головними уборами?

Віталій
18.09.2017 at 22:06

Читати закон, панове, читати закон. От що там написано – те й потрібно зробити))) Бо не Віталій це придумав, а ціла Верховна Рада України!)))

Таня
20.09.2017 at 19:06

А хіба те , що написане в законі завжди правильно? Краще б за корупцією та рівнем безробіття так дивились , як за декомунізацією!!! Давайте тоді, коли влада знову зміниться знищимо все, що зробила стара і так по кругу?! І так в Хмільнику немає що подивитися , то щей хочуть зруйнувати те, що є!!!

Віталій
22.09.2017 at 18:58

А що ж це в Хмільнику такого є унікального, що підпадає під закон про декомунізацію?))) Невже на нашого будьонівця всі відпочиваючі приходять дивитися?)))
А щодо закону, то, звичайно, не завжди там все правильно. Але ще древні римляни казали, що закон суворий, але це ЗАКОН! І його потрібно виконувати…)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *